Втора верзија за развој на бета-верзии за watchOS 7.6, tvOS, iOS и iPadOS 14.7 сега е достапна

iOS 14.7 ја лансира втората бета верзија Следниот 7 јуни ќе ги знаеме вестите за нови оперативни системи од Apple. Според последните гласини, големи промени во iOS и iPadOS 15, со нов редизајн и сеопфатни нови функции на iPadOS. Сепак и дотогаш, Apple мора да продолжи со својата програма за ажурирање на своите оперативни системи што се во сила до сега. Пред неколку часа ја објави втората бета верзија за развивачите на watchOS 7.6, tvOS, iOS и iPadOS 14.7. Во овие ажурирања не се очекуваат големи вести што би можеле да бидат последни за доаѓањето на watchOS 8 бета-верзиите и целата серија iOS 15.

Ние одиме во чекор со бета-верзиите: втора бета верзија на watchOS 7.6, tvOS, iOS и iPadOS 14.7

Првите бета-верзии на овие оперативни системи не открија некоја голема вест. Всушност, iOS 14.7 ќе носи информации за квалитетот на воздухот во нови земји, вклучувајќи ја и Шпанија. Од друга страна, од апликацијата Home на iPadOS 14.7 можете да примените тајмери ​​и одбројувања. А, тоа се сите новости што може да се најдат во првите бета верзии објавени пред две недели.

Пред неколку часа, Apple ги ажурираше сите свои оперативни системи во бета фаза и ги објави вторите верзии од претходно коментираните системи: watchOS 7.6, tvOS, iOS и iPadOS 14.7. За да го ажурирате, едноставно преземете го и инсталирајте го сертификатот за програмер на вашиот уред, ако претходно не сте го сториле тоа или ажурирајте од апликацијата Поставки до новата бета верзија.

Квалитет на воздухот во iOS 14.7
Поврзана статија:
iOS 14.7 ќе ги пренесе информациите за квалитетот на воздухот во апликацијата Време во други земји

Исто така, вчера го знаевме тоа Apple престана да го потпишува iOS 14.5.1, што не спречи да ги деградираме нашите уреди на оваа верзија. Значи, можеме да се вратиме на iOS 14.6 само ако сакаме, што е моментална верзија на Apple за нивните уреди. Иако не се очекуваат големи вести во овие бета-верзии, ние ќе ве информираме за кој било аспект што може да се појави како резултат на ажурирањата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.