Сега е достапен првиот трејлер на Софија Копола и Бил Мареј за филмот On the Rocks

На камењата

Apple објави ново видео на својот канал на YouTube. Овој пат тоа не е поврзано со ниту една од сериите што би требало да ја доживеат својата премиера во втората сезона. Ниту со документарен филм. Е за еден од најочекуваните филмови од објавувањето на договорот што Епл го постигна со продуцентската куќа А24.

Филмот На камењата во режија на Софија Копола и во главните улоги Бил Мареј, Рашида Jонс и Марлон Вајанс и ја раскажува приказната за една млада жена која живее во Newујорк и која започнала да ја има сомнежи во вашиот брак. За да ги расчисти сомнежите, плејбој се сретнува со нејзиниот татко со кого патува низ градот за да најде нови стимулации и да го испита нејзиниот сопруг.

Во синопсисот на овој филм што го објави А24, можеме да прочитаме

Една млада мајка од Newујорк, соочена со ненадејни сомнежи во врска со нејзиниот брак, му се придружува на нејзиниот татко, плејбој поголем од животот, за да го следи нејзиниот сопруг. Следното е брилијантна комична авантура низ градот - приближување на таткото и ќерката и покрај едно заобиколување по друго.

Лора (Рашида onesонс) смета дека е среќно оженета, но кога нејзиниот сопруг Дин (Марлон Вејанс) започнува да работи доцна во канцеларијата со нов соработник, Лора почнува да се плаши од најлошото.

Таа му се обраќа на единствениот човек за кого се сомнева дека е остроумен: нејзиниот шармантен и импулсивен татко Феликс (Бил Мареј), кој инсистира да ја испитаат ситуацијата. Додека двајцата почнуваат да се вртат околу Newујорк ноќе, се движат од градските забави во жариштата во центарот на градот, тие откриваат дека во срцето на нивното патување се наоѓаат нивните сопствени односи.

Премиера на овој нов филм е закажан за месец октомври, иако во моментот одреден датум не е потврден.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.