Сега е достапен првиот трејлер од серијата на LGTBI колективот за Apple TV +

Видливо: Надвор од телевизија

Стриминг видео услугите не живеат само во ТВ серии. И филмовите и документарните филмови се исто така важен дел од достигнувањето на поголем број потенцијални клиенти. Во текот на овие денови, вестите поврзани со претстојните изданија на Apple TV + беа доста бројни и оние што се толку мора да додадеме уште една.

Станува збор за документарна серија со наслов Видливо: Излезе на телевизија што ни покажува еволуција и промена на луѓето кои се дел од LGTBI содржината во индустријата за мал екран. Овој нов документарец Премиера ќе биде на 14 февруари и е составена од 5 епизоди.

Првиот трејлер за оваа нова серија сега е достапен на YouTube каналот на Apple. Секое од 5-те поглавја е претставено од страна на Нил Патрик Харис, Азија Кејт Дилон, Маргарет Чо, Лена Вајт и otанот Мок. Секоја епизода ќе се занимава со различни теми како што се хомофобијата, изгледот и еволуцијата на LGTB луѓето на телевизија, невидливоста што понекогаш ја претрпеле ...

Елен Деџенерис, Опра Винфри, Андерсон Купер, Били Портер, Рејчел Медоу, Дон Лемон, Сара Рамирез, essеси Тајлер Фергусон се дел од славните на американската телевизија кои ќе одговорат на разни прашања во оваа документарна серија.

Рајан Вајт е задолжен за режија и продукција Видливо: Излезе на телевизија, заедно со извршните продуценти Jесика Харгрејв, Вилсон Круз и Ванда Сајкс. Во моментов не знаеме дали ќе бидат додадени нови епизоди во иднина, но не изгледа веројатно бидејќи станува збор за документарна серија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.