BeatsX сега се достапни со три месеци бесплатна Apple Music

Лансирањето на BeatsX, најновите слушалки на Apple со чип W1, кои Apple ги претстави на главната во септември, сега се достапни во Apple Store Online и физичките продавници и доаѓаат со бесплатна тримесечна претплата на Apple Music. Оваа претплата вклучува промотивен код што корисниците можат да го откупат, без оглед на трите бесплатни месеци што Apple ги нуди на сите оние корисници кои сакаат да ја испробаат услугата за стриминг музика на Apple. Оваа мерка се чини дека е предодреден да ги обештети сите оние корисници кои морале да чекаат повеќе од пет месеци да можат да уживаат во овие безжични слушалки наменети за корисници кои спортуваат.

BeatsX пристигнува во продавниците во бела, црна, сина и сива боја. Јутјуберот atонатан Морисон е оној кој го објави постоењето на овој промотивен код вклучен во BeatsX, откако доби единица за купување со Apple AirPods. Според Морисон, мора да се регистрирате на страницата Beats By Dre каде Ние мора да го внесеме промотивниот код што го наоѓаме во нив за да добиеме три бесплатни месеци на Apple Music.

Според Морисон, процесот за спарување на BeatsX е многу сличен на AirPods. Покрај тоа, тој исто така се синхронизира преку iCloud со кој било друг уред, траењето на батеријата е 8 часа, го поддржува Siri преку говорни команди, но не бара команди за контрола на репродукцијата, како да се случува со AirPods. BeatsX се по цена од 149,95 евра И како AirPods, тие имаат систем за брзо полнење наречен Брз гориво, кој ни овозможува да ги наполниме батериите за само 5 минути за да трае неколку часа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.