Сега е достапно на App Store Space Marshals 2

простор-маршали-2-1

Пред неколку недели Apple ја понуди како апликација на неделата фантастичната игра Space Marshals, игра во која влегуваме во обувките на специјалистот Бартон и со која треба да се пласираме низ целата галаксија. Инвеститорот на Space Marshals штотуку го објави вториот дел од оваа игра, игра што сигурно нема да разочара никој од оние кои веќе уживале во првиот дел од овој тактички стрелец од горе-долу. Но, за разлика од првиот дел од оваа игра, Space Marshals бара барем iPhone 5s наваму да работи, не се компатибилни со претходните модели. простор-маршали-2

Space Marshals 2 не е класичен стрелец, но посебно внимание се посветува на тактичката борба и скришум. Мораме да се покриеме за да избегнеме напади. Мораме да ги криеме непријателите пред тие да не заобиколат нас. Нашата предност ќе дојде од оружјето што ќе го имаме на располагање, како што се гранати со фрагментација, гранати за заслепување, беспилотни летала, бедеми, мини-мини ... Кога станува збор за напад на стелт, тоа е наше оружје. Можеме да користиме одвлекување на вниманието за да ги разделиме непријателите, елиминирајќи ги еден по еден, така што групата е сè помала и полесна за убиство.

Карактеристики на вселенските маршали 2

 • Тактички стрелец од горе надолу.
 • Зачудувачка и стилска HD графика и метално прикажување.
 • 20 мисии со награди засновани на перформанси. ТАМИ ве гледа!
 • Широк избор на оружје и опрема. Повеќе од 70 различни оружја.
 • Повеќе фракции да се борат ... или да ги натераат да се борат меѓусебно.
 • Поддршка на контролорот MFi (бара продолжен распоред).
 • Можност за зачувување игри во iCloud.
 • Достигнувања на GameCenter

Вселенски маршали 2 детали

 • Објавено: 24
 • Верзија: 1.0.15
 • Големина: 421 MB
 • Оценето за 12 години и повеќе.
 • Компатибилен со iPhone 5s наваму, iPad Mini 2 наваму, сите модели на iPad Air и iPad Pro, како и XNUMX-та генерација на iPod touch.
 • Бара минимум iOS 8.4 или понов.

https://itunes.apple.com/es/app/space-marshals-2/id1072737282?mt=8&ign-mpt=uo%3D4


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.