Четвртата бета верзија за програмерите на watchOS 7.6, iPadOS и iOS 14.7 сега е достапна

iOS 14

Машините на Купертино поврзани со лансирање на нови надградби уште подмачкан. Иако фокусот е ставен на новите оперативни системи вклучувајќи ги iOS и iPadOS 15, Apple продолжува да обезбедува ажурирања на својот софтвер стар. Тие идни ажурирања вклучуваат watchOS 7.6, iPadOS и iOS 14.7, следните ажурирања на iOS 14. Пред неколку часа, четврти бета-верзија за програмери со цел да се постигне верзија доволно оптимизирана за нејзино официјално лансирање. По четири бета верзии, не се откриени големи промени во споредба со претходните верзии, па затоа лансирањето би можело да биде скоро претстоено.

Apple продолжува да работи на watchOS 7.6, iPadOS и iOS 14.7

El центар за развивачи Apple предупреди на доаѓањето на Четвртиот бета-програмер за watchOS 7.6, iPadOS и iOS 14.7. За пристап до неговото ажурирање, едноставно преземете го профилот од порталот на компатибилен уред. Потоа одете во „Ажурирања на софтверот“ во Поставките на уредот. Во случај да имате веќе инсталирано бета верзија на овие верзии, треба да пристапите до делот за ажурирања на ист начин и да продолжите да го преземате и ажурирате подоцна.

Новитетите пронајдени во iOS 14.7 се минимални, освен пристигнувањето на информации во врска со квалитетот на воздухот во апликацијата Време во повеќе земји, вклучувајќи ги Шпанија или Франција. Откриена е и опција за поставување различни тајмери ​​на HomePod или HomePod мини од апликацијата Home на iPad.

Квалитет на воздухот во iOS 14.7
Поврзана статија:
iOS 14.7 ќе ги пренесе информациите за квалитетот на воздухот во апликацијата Време во други земји

Овие мали ажурирања на watchOS, iOS и iPadOS Тие имаат за цел да ги подобрат перформансите и да ги решат грешките многу повеќе од лансирање на големи новини, бидејќи за тоа служат новите оперативни системи, кои официјално ќе бидат објавени есента годинава. Во меѓувреме, ќе мора да ги чуваме нашите уреди во најновите верзии да се гарантира нивната безбедност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.