Сега е можно да се испроба Амазон Луна без покана

Амазон Луна

Амазон Месечината е Услуга за видео игри во облак Амазон, услуга многу слична на онаа што ја нудат Microsoft преку xCloud и Google со Stadia. Гигантот за електронска трговија ја објави Луна за прв пат во Септември 2020 година, иако до сега, тоа беше достапно само преку покана.

Компанијата објави дека помеѓу 21 и 22 дена, секој корисник со сметка на Amazon Prime може испробајте ја услугата потполно бесплатна 7 дена, по што можете да продолжите да уживате во услугата во замена за 5,99 УСД месечно, бидејќи во моментот, сè уште е достапна само во САД.

Комо лансирање промоција, Амазон нуди а 30% попуст на контролорот Луна, контролорот што комуницира директно со серверите на Амазон, со што се избегнува да се конфигурираат други контролери што се исто така компатибилни, како што се оние за Xbox и PlayStation.

За разлика од xCloud, месечината на Амазон се заснова на канали или пакети на игри како оној што моментално се нуди преку Ubisoft +, па повеќе личи на кабелски врски (каде корисниците плаќаат за каналите што сакаат да ги гледаат) отколку на Нетфликс.

Месечната претплата од 5,99 УСД дозволува пристап до ограничен број игри, како на пр Контрола, Metro Exodus и Grid. Преку Ubisoft + и плаќајќи 14,99 УСД месечно, имате пристап до целиот каталог што моментално е достапен од Ubisoft, заедно со претстојните изданија.

Лансирање на Амазон Луна во Шпанија

Во моментов, Амазон не даде коментар за датумот на лансирање во Европа (веројатно е дека тоа ќе го стори во сите земји заедно). Amazon Luna ви овозможува да уживате во игрите од најновата генерација на кој било уред, без разлика дали во А. iPad или iPhone (преку Сафари), Андроид, на компјутер или Mac па дури и преку Оган ТВ на компанијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.