Настанот на Apple сега е официјален: ќе биде на 14 септември

воведниот Она што беше отворена тајна неколку дена, штотуку беше официјализирано. Пред неколку минути, Apple го потврди датумот на следниот настан. Beе биде Септември 14, како што се шпекулираше, во 19:XNUMX часот (по шпанско време).

Тоа ќе биде нов виртуелен настан, бидејќи компанијата ни се навикна откако избувна среќната пандемија COVID-19. Со малку хумор, момците од Купертино го крстија настанот со «Стриминг во Калифорнија".

Веќе имаме официјален датум за следната виртуелна главна порака на Apple. Тоа ќе биде на 14 септември, во 19 часот во Шпанија. Каде настан наречен „Калифорнија стриминг“ Тим Кук и неговиот тим ќе ги претстави новите iPhone телефони оваа година.

Се очекува дека во наведената главна тема, Apple ќе ја претстави новата палета на iPhone 13, и новиот Apple Watch серија 7На Можеби ќе ја видиме и третата генерација на AirPods.

Други можни вести што треба да се објават може да бидат нови iPad мини и нов iPad основно ниво. Сепак, не очекуваме да ги видиме новите Mac на овој настан. Најверојатно Apple ќе ги зачува за друг одделен настан во октомври или ноември.

„Калифорнискиот стриминг“ ќе се пренесува во живо преку веб -страницата на Apple, каналот на компанијата на YouTube и преку апликацијата Apple TV на iPhone, iPad, Mac и Apple TV. На вообичаени канали од сите виртуелни главни прилози што Apple ги направи досега.

Исто така, се надеваме дека Apple ќе ја искористи можноста да ги објави официјалните датуми на објавување за следната рунда ажурирања на софтверНа Ова ги вклучува iOS 15, watchOS 8 и tvOS 15. macOS Monterey, од друга страна, најверојатно нема да пристигне до претстојниот настан специфичен за Mac.

Значи, можете да се ставите на дневен ред на 14 септември во 7 часот, овде во Шпанија со етикета: «Калифорнија стриминг».


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.