Сега можеме да ги купиме Sonos One SL и куќиштата за AirPods Pro во продавницата на Apple преку Интернет

Од минатиот септември, компанијата Sonos ни го овозможи Sonos One SL, звучник со истите карактеристики како Sonos One, но дизајниран да ужива во музиката, бидејќи не вклучува никаков вид микрофон, така што нејзината цена е нешто пониска, но не многу.

Неколку часа Интернет продавницата на Apple во САД ви дозволи да го купите овој релативно нов звучник од компанијата Сонос, иако во моментот не е достапен во шпанската или мексиканската онлајн продавница на Apple. Нормалната верзија на Sonos One, сè уште е недостапен од очигледни причини.

Случај за случајот AirPods Pro

Покрај „Sonos One SL“, „Епл“ во својот онлајн каталог вметна и две нови кутии за „AirPods Pro“ произведени од „Инкајз“ и „Катализатор“. Ракавот Incase е направен од Вуленекс, мешана ткаенина со голема отпорност на абење и временски агенси, што ни овозможува да го чуваме куќиштето за полнење постојано заштитено од грицкање или гребење. Неговата цена е 29,95 евра, а времето на испорака е помеѓу 31 јануари и 1 февруари, па затоа не е добра идеја да го дадете овој Божиќ.

Случај со катализатор AirPods Pro

Куќиштето произведено од „Катализатор“, исто така, за „AirPods Pro“ е произведено во ултра-силен силикон за заштита на случајот за полнење од гребнатини и капки. Вклучува карабина за да се закачи на јамките од ременот на панталоните, ранецот или торбата и со тоа да се избегне губење на нив. Времето на испорака е помеѓу 31 јануари и 14 февруари, па затоа не е добра идеја да се регулираат овие кралеви. Цената е 29,95 евра.

Овие две нови корици да што се достапни во сите продавници на Apple, и веќе можеме да ги купиме дури и ако треба да почекаме повеќе од еден месец за да ги добиеме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.