Сега можеме да уживаме во индуктивно полнење на нашиот iPhone 7 со куќишта на Мофи

мофи-сок-пакет-воздух-1

Мофи е една од производителите што не нуди највисок квалитет кога станува збор за доверба во производител кој ни нуди квалитетна футрола и исто така нуди дополнителна батерија за секојдневниот живот на нашиот iPhone. За сега Apple се чини дека не му дава големо значење на индукционото полнење, што не е безжично, и се чини дека нема да биде приоритет за идните модели, и покрај тоа што е единствениот начин за полнење на Apple Watch. Но, ако сакаме да уживаме во овој систем за полнење додека чекаме Apple да го пушти во употреба и ако ни треба и дополнителна батерија за нашиот ден за ден, Мофи го има решението.

Компанијата штотуку ја претстави својата нова палета футроли на батерии Mophie Juice Pack Air за iPhone 7 и iPhone 7 Plus, футроли што можат да се полнат преку различни формати на полначи, или за автомобилот, за работната површина или за ноќната маса. Оваа нова палета на кутии за батерии од Мофи ни нуди дополнителни 2.420 mAh за iPhone 7 Plus кој ни нуди дополнителни 33 часа, додека за iPhone 7 имаме 2.525 mAh што ќе ни овозможи да го продолжиме траењето на батеријата на нашиот терминал за уште 27 часа.

мофи-сок-пакет-воздух-2

Двете кутии за батерии се достапни за 109,95 € и може да се полнат преку микро-USB врска. Но, ако сакаме да користиме индукционо полнење, дури и ако производителот го продава како безжичен, можеме да ги купиме различните полначи што ни ги нуди производителот, каде што најевтиниот е со цена од 44,95 €, а најскапиот е ист како куќиштето за интегрирана батерија на Мофи.

Пакет со сокови се достапни во црна, розова, златна, сина и црвена боја и во моментов тие имаат време на испорака помеѓу 5 и 7 дена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.