Сега можете да резервирате состанок за сесијата „Денес на Apple“

денес во Apple

Продавниците на Apple се многу повеќе од само место за купување iPhone, iPad, Mac, итн. Сега, по неколку месеци во кои пандемијата ги принуди седниците да се затворат „Денес во Епл“ компанијата повторно ги активираше во нивните соодветни продавници, во Шпанија, исто така, се разбира.

Значи, ако размислувате да присуствувате на една од нив, не двоумете се и пријавете се за календарот на сесии што се појавува на веб -страницата на AppleНа Овие сесии се потполно бесплатни за корисниците на Apple и с you што треба да направите е сакате да научите нови техники со вашите уреди. 

Изберете продавница, наведете го времето и научете

денес во Apple

Едноставно е како да пристапите до веб -страницата на Apple за овие сесии и директно да се регистрирате. Како што секогаш велиме единствената лоша работа е што нема повеќе продавници на Епл расфрлани низ територијата а во некои случаи е тешко да се пристапи до нив.

Седниците што се одржуваат се: Фотографија, видео, музика, програмирање и апликации, уметност и дизајн и производи. Очигледно, не мора да го носите уредот во продавница, Apple ќе ви остави iPhone или iPad за да ги изведувате сесиите, а во случај на деца кои сакаат да присуствуваат, тоа можат да го направат со член на семејството без проблем, да, тие имаат свои сесии кои се фокусираат на возраст од 5 до 12 години. На крајот на краиштата, станува збор за учење нови техники и добро поминување на времето со овие „Денес во Епл“, кои конечно се враќаат во функција во физички продавници и покрај фактот дека некои од нив може да се направат и преку Интернет. Нема изговор за учење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.