Септември ќе биде време за лансирање на базата за полнење AirPower

Дефекти на софтверот и прегревање тие се главните причини зошто се вели дека Apple не успеал да ја лансира базата за полнење AirPower што ја воведе пред скоро една година. Право во Зборувавме за финалниот подкаст за минатиот вторник во сезоната И, одамна е да се стават овие причини како изговор, станува збор за едноставна основа за полнење, точно е дека има опција за полнење на три уреди истовремено, но тоа е основа за полнење.

Од друга страна Apple не може да ја вложи својата репутација на приклучок за полнење и да ја стартува кога може да предизвика проблеми на уредите, но одамна е официјално претставено и кога ќе можат да произведат спектакуларен iPhone, iMac, MacBook, AirPods и други производи што ги имаат во својот каталог, базата за полнење се чини како детска игра толку долго ...

Важно е што Гурман вели дека до септември ќе биде готов

Како и да е, компанијата денес нема основа за полнење на продажба, исто како што ја нема и кутијата за безжично полнење за AirPods и ова е нешто што за нас не изгледа нормално. помина 9 месеци од нејзиното официјално претставување. Сега, во изјавата на Марк Гурман, од Блумберг, датумот во септември 2018 година е повторно на маса за неговото лансирање и се надеваме дека ова е последниот.

Цените што би можела да ги има оваа база за полнење се високи иако се едноставно гласини, но она што навистина ги чекаме корисниците е дека тие ќе решат да го пуштат во продажба одеднаш и да го разјаснат сомнежот за неговата цена и други. „Епл“ има многу отворени фронтови во овој поглед и не очекуваме дека лошо готов производ или слично ќе биде пуштен во продажба, но веруваме дека Тие имаа многу време да го усовршат откако беше воведен, не мислите?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.