Apple Watch Series 8 би го имал истиот дизајн како и Series 7

Со ова во ниту еден момент не мислиме дека часовниците на Apple се грди, далеку од тоа. Актуелниот модел на Apple Watch Series 7 пристигна по низата гласини кои предвидуваа низа естетски промени кои конечно не пристигнаа. Сега по неколку дена во кои се размислуваше за можноста следниот модел на Apple Watch да ја додаде таа промена во дизајнот @LeaksApplePro заедно со iDropNews затворете ја вратата на оваа модификација на дизајнот.

Дали е навистина неопходно да се промени дизајнот?

Еден од сомнежите што го имаат многу корисници на Apple е токму за ова, дали е неопходно да се промени дизајнот? Потребата за промена на дизајнот на часовникот не одговара на сите и е дека сегашните модели се навистина убави и удобни уреди за носење. Мислам дека овој најнов модел е совршен и може да трае неколку години пред да одлучат да го променат дизајнот на куќиштето. Има голем екран, нуди дизајнерски аспект сличен на првите модели, но многу потенок и пред се многу помоќен.

Додавањето повеќе квадратен дизајн, како што се гледа во некои рендери пред неколку недели, може или не може да се допадне, нема да разговараме за тоа сега, она за што можеме да зборуваме се некои протечени CAD слики од наводните Apple Watch Series 8 кои покажуваат неколку промени на сегашниот модел. Грубо единственото нешто што го гледаме различно е дизајнот на звучникотЌе видиме што ќе се случи во наредните месеци, бидејќи има долг пат пред доаѓањето на новата генерација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.