Се чини дека Apple Watch Series 7 ќе ја зголеми својата резолуција доста

Серија 7

Со недели зборуваме за „поголемата големина“ на Apple Watch Series 7 од 0 -ти 40 и 44мм до 41 и 45мм соодветно, а сега новиот извештај објавен во медиумите на Блумберг покажува дека ова зголемување на часовникот би значело 16% повеќе резолуција на екранот.

Новите мерења од 41 мм и 45 мм се однесуваат на вертикалната димензија на куќиштето, така што во оваа смисла, секогаш според популарните медиуми, екранот ќе оди од 1,78 инчи колку што има сегашниот модел од 44 мм до 1,9 часот., 45 инчи во случај на XNUMXмм. Па тоа, Новиот модел на Apple Watch серија 7 од 45 мм ќе постигне резолуција од 396 × 484 пиксели, значително повеќе од резолуцијата од 368 × 448 пиксели кои имаат поголеми часовници од серијата 6 во моментов.

Нови сфери, поголема големина и други новини од Серијата 7

Во врска со овие промени во големината, мора да бидеме јасни дека визуелно тие нема да бидат ценети премногу со голо око, нема да имаме џиновски Apple Watch далеку од него, но јасно е дека при поставување на Серија 7 до Серија 6 за различен дизајн и други, сигурно ги гледаме нивните разлики појасно.

Новите бројчаници исто така би биле истакнат дел од овие часовници и се чини дека тие конечно би биле ексклузивни за новиот модел. Според извештајот на Блумберг, Овие бирања ќе бидат Modular Max, Continuum, едно од светските времиња наречени Apple Atlas и World Timer и нови бирање од Nike и Hermès. 

На кратко, неколку промени на естетско ниво и особено во однос на екранот, од кои ќе видиме интересно зголемување на резолуцијата. Според Блумберг, Apple подготвува нов Apple Watch SE за 2022 година и имплементација на сензорот за телесна температура, ќе видиме дека има вистина во сето ова, но засега одиме со овогодинешните модели.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хуан Мануел dijo

    Мора да бидете повнимателни кога пишувате Jordорди, има грешки во прстите во публикацијата