Слафовите и приватноста на iPhone се две нови видеа од Apple Spain

Заштита на податоци

Видеата на YouTube каналот на Apple Spain продолжуваат да се собираат и во овој случај имаме две нови видеа во кои протагонистите се панталоните -што се појавува бавно движење на селфињата на новиот iPhone 11- и Приватност.

Тоа е две видеа што веќе ги видовме на официјалниот канал на Apple на оваа социјална мрежа некое време, но овој пат тие одат директно на каналот на шпански јазик. Во нив можеме да видиме како Apple ги искористува новостите за новите уреди за да ги извади градите и приватноста и трае подолго од таа нова функција за бавно движење на предниот дел на новиот iPhone.

Првиот што ќе го оставиме е оној што оди посветена на приватноста и пренесувањето гласови што го придружува е сосема јасно во овој поглед, Apple продолжува да се обложува на приватноста на своите корисници и е горд на тоа:

Од друга страна, имаме нешто позабавно видео во кое е прикажано едно од овие новиве. Карактеристики на камерата iPhone 11. Во него можете да видите како да ја искористите оваа функција со убаво видео:

Очигледно ова последно видео е примерок од она што iPhone 11 може да го стори, но подобро е да го видите видеото што го прикажавме вчера и спаѓа во категоријата «снимен на iPhone»И дека тие се навистина спектакуларни од секој поглед. Во секој случај, имаме нови видеа на овој канал кои се сигурни ќе видиме по пат на рекламирање на телевизиските канали наскоро, сметајќи дека не видовте ништо во овој момент.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.