Подарок список за гиковите, искористете го Cyber ​​Monday и предвидете го Божиќ.

Водич за гикови

Нашите паричници штотуку се опоравуваат од Црниот петок, но интернетот не застанува тука, ако сте пропуштиле понуда сега можете да ја вратите својата можност со неа Сајбер понеделник.

Првично Црниот петок беше ден кога претпријатијата ставаа поевтини производи за да добијат поголема продажба, следниот понеделник се случи нешто слично, но во виртуелниот свет, интернетот го славеше Сајбер понеделникот и онлајн продавниците ставаат попусти насекаде, понекогаш дури и постари отколку оние на црниот петок, да се ослободат од сите останати производи од претходната кампања и да се постигне добар обем на продажба благодарение на интернетот.

Сега Црн петок Дури е преземен од електронски бизниси, може да се каже дека овие се дури и поуспешни од вообичаените установи, ова доведува до нон-стоп понуди во кои дури една недела ги наоѓаме најдобрите цени на мрежата од оние написи за кои толку многу ни требаа или не

Но, бидејќи консумеризмот е модерен и трошењето пари е добро (се додека не недостасува) за повторно активирање на економијата, јас подготвив водич за подароци, водич што може да се искористи за да се искористат овие понуди на Црниот петок, Сајбер понеделник Па дури и кога ги нема, водич со кој можете да добиете совршен подарок за таа „чудна“ личност во семејството која не знаете што да му дадете, за оној татко кој сака да се гушка со саксии и да купува нови оние, и зошто да не? не? Исто така, за оној син или ќерка кои го поминува целиот ден закачен на компјутер, водич за подароци за вистински гикови.

Willе го поделиме на неколку делови, јасно е дека ова е блог за iPhone и Apple и, се разбира, во овој водич ќе има простор за зависниците од Apple (како protвездени протагонисти), сепак ќе има производи што имаат индиректна врска со Apple или дури и тоа не го прават. Затоа, да се соочиме, не го сакаат Apple сите не е вистина?

Подароци за зависници од јаболка

Секако и за почеток, нашите омилени корисници, оние кои се тука ден за ден, исто така, ги следат најновите новости за нивниот омилен бренд (или еден од нив), најдобриот подароци за appleубителите на јаболка:

Лунатик

ЛУНАТИК - Ако таа личност сака да носи iPhone, iPad или Apple Watch, но е авантурист и може да го изгуби својот скапоцен уред на некој од своите излети, најдобро е да им пружите соодветна заштита, Лунатик знае како да го стопи дизајн и максимална заштита во форма на случаи за iPhone, за Apple Watch, па дури и за iPad.

Веб-страницата слави со попусти до 70%, попуст што можеме да го продолжиме за 10% повеќе користејќи го кодот UMАМПОНИТ, вкупно А. 80% попуст во целиот негов каталог.

Моите слушалки

Моите слушалки - Најперфекционистичките кациги на Xiaomi во целиот свој каталог, елегантна посветеност на најдобриот HiFi звук со максимална компатибилност и удобност додадена на главната карактеристика на Xiaomi, најдобра цена на пазарот. Овие кациги се изработени со најквалитетни материјали, кабелот за приклучок е обложен со Кеблар, а далечинскиот управувач е компатибилен со Android и iPhone.

Мојата PowerBank

Xiaomi PowerBank 20.000mAh - Најдобрата преносна батерија на пазарот, Xiaomi неодамна ја претстави својата најагресивна батерија, со монструозна 20.000mAh дека може да наплаќа iPhone до 7 пати пред да треба да го наполните, што патем, ќе ви одземе кратко време благодарение на неговиот систем за брзо полнење. Има две USB порти за полнење до 2 уреди истовремено и еден OTG за полнење, има системи за заштита за да се избегнат преголеми полнења и други процеси што можат да ја оштетат вашата батерија или вашиот iPhone, батеријата со најдобра вредност за парите од маркетот.

Станица за полнење

Станица за полнење iPhone / Apple Watch - Ако таа личност има iPhone и Apple Watch, сигурно она што најмногу ги загрижува е полнење на тие два уреди истовремено, за ова можете да им дадете станица за полнење како оваа, што ќе им овозможи истовремено полнете ги Apple Watch и iPhone и имаат уредно и елегантно биро.

Епл Види

Групи на Apple Watch - Сигурно сте виделе колку се скапи опциите на Apple Watch, најевтиниот (пластиката од серијата Спорт) чини 59 € достигнувајќи болни 479 € за нерѓосувачки челик, но ... Нема ли поевтини бендови? Па, да, има, во Амазон (врска погоре) ги имате сите ремени Епл (очигледно не се официјални) за цени од 29 до 79 евра, најскапи, сите за 42мм часовник на Apple (Во делот „боја“ можете да изберете модел на ремен)

Папагалот

Папагал минидрони - За повеќето Гикови, беспилотните летала се во мода, Ако има нешто што на секој маж му се допаѓа, тоа се работи за радио-контрола, и ако летаат и имаат фотоапарат и можат подобро да се контролираат од вашиот мобилен, затоа можете да удрите на земја со Parrot Minidrones, забавата е загарантирана, може дури и да се летаат во затворено, многу лесно се управуваат и совршен за почеток во светот на беспилотните летала.

Филипс

Philips Hue - Со зголемувањето на интернетот на нештата, кој не е возбуден што може да го контролира својот дом од дланката? Philips Hue Стартер пакет Тоа е совршен подарок за оние кои се за loveубени во технологијата, ви овозможува да осветлувате области од вашиот дом по ваш вкус, од која било боја, да ја контролирате светлината со вашиот глас, па дури и да поставите аларми или пејзажи, бесконечен број на можности со само три светилки и вашиот iPhone или iPad.

јаболко-ТВ-интерфејс

Apple TV 4 - Конечно, совршен подарок за зависниците од „Епл“, доколку лицето на кое е наменет подарокот сè уште го нема новиот Apple TVДобивањето ќе биде giftвезден подарок за овој Божиќ, без сомнение, и покрај сè, тој не е толку скап со оглед на часовите забава што може да ги обезбеди благодарение на филмовите, видео игрите, музиката и другото слободно време достапно од овој фантастичен уред.

ipod-touch-6

iPod touch 6G - Ако сакате да му дадете уред на Apple на вашето дете или сакана личност, но iPhone е надвор од буџетот, моментално iPod Touch 6G е еден од најдобрите уреди на Apple, со сета моќ на чип А8 постигнува подобри резултати од перформансите од iPhone 6 и дури не достигнува третина од неговата цена, кои се недостатоците тогаш? Тоа ниту повикува ниту има 3G врска, во спротивно тоа е уред со Wi-Fi конекција што треба да се земе предвид и е способен да извршува каква било видео игра на AppStore без да се плеткаме (и случајно да направите неколку неверојатни фотографии со вашата камера 8Mpx iSight) Се препорачува да купите минимум верзија од 32 GB.

iPhone 6s

iPhone - Ако вашиот подарок е еден од најголемите, ништо како нов iPhone да ја изненади таа личност, овие видови понуди се совршен повод да го зафатите новиот модел на компанијата по малку намалена цена (цените на iPhone не паѓаат цела година ), во Вортен можете да најдете добри попусти на сите iPhone-а за продажба, препорачувам само едно, не купувајте iPhone под 16 GB и не купувајте iPhone генерација пред 5c.

Со 8 GB iPhone е бескорисен, просторот ќе биде исполнет со 4 фотографии (оттогаш не 8 вистински GB, но 6) и не може да се прошири со користење на SD-картичка.

А iPhone пред 5c би го имплицирал тоа директно надвор од кутијата, тоа би бил „застарен“ iPhone, и покрај фактот дека Apple не ги прогласи за застарени, iPhone 4s и претходните работат многу прилично со iOS 8 и 9 (во теорија iOS 9 не требаше да ги достигне, сепак се чини дека Apple им даде уште една година од животот) За оваа причина, купувањето на iPhone помалку од 5 GB 16c е губење пари, има попрофитабилни Android смартфони со подобри перформанси. Како алтернатива на iPhone, можете да го купите iPod Touch 6G горе, многу способен уред со пред неколку години корисен век.

 Подароци за неразбраното

Не е сè Епл овој Божиќ, повеќето навивачи од нас ги бројат деновите до доаѓањето на Војна на вездите во киносалите, доаѓа многу научна фантастика овој празник и многумина од нас би сакале да ги примат донекаде посебни подароци за овие празници ...

Токму за нив собрав неколку подароци кои за многумина би можеле да ги разубават празниците:

Рутер Xiaomi

Рутер Xiaomi Mini 2  - Најевтиниот рутер Xiaomi од ќе ја подобри интернет-врската на кој било дом, ќе стави крај на проблемите со врската што ги трпат вашите деца во нивните видео игри секој пат кога некој ќе го отвори YouTube и ќе им овозможи на сите да уживаат во содржината што ја обезбедува интернетот како семејство.

Рутер Xiaomi

Xiaomi паметен рутер 2 - За најсложените, најнапредните од рутерите и оној што најмногу го препорачувам (како што собирам во водич за разбирање на вашиот Wi-Fi во домот), ќе ви овозможи да уживате во максималната брзина на вашата врска, сите предности на претходниот рутер, заеднички хард диск од 1TB во вашиот дом каде што можете да ги зачувате сите ваши датотеки од интерес, резервни копии, итн ... И менаџер на торенти, така што самиот рутер ги презема торентите за вас, ова несомнено ќе го постави вашиот домашен Wi-Fi на исто ниво со вашите уреди на Apple.

BB8

Беспилотно летало ББ-8 - Дронот што ќе собере најголем успех овој Божиќ, без сомнение нејзиниот невин изглед и неверојатна стабилност Willе ги остави сите со отворена уста, сега е достапен за пред-купување од официјалната веб-страница на Сферо, со проценета испорака на 23 декември (постои можност за одложувања), на време за кралевите?

X-крило

Беспилотни летала X-Wing и Millennium Falcon - Произведени од „Ер Хогс“ и лиценцирани од Дизни, овие беспилотни летала ќе ставаат воздух најамблематските бродови на републиката, сонот на кој било обожавател на „Војна на Starвездите“ и совршено дополнување да ја придружува премиерата на седмата рата.

Гајба за плен

Гајба за плен - На кутии за изненадување Тие исто така се во мода, процесот е едноставен, се претплаќате, плаќате за месеците што сакате да се претплатите и започнувате да добивате кутии со различни теми секој месец со ексклузивни предмети во внатрешноста од вредност поголема од онаа за која сте платиле, овој декември сите се договорени, се чини дека темата е Вселената, а не „Војна на Starвездите“. Но ЗАПОМНЕТЕ откажете ја вашата претплата откако ќе ја регистрирате, ако не, таа ќе се обновува секој месец или за периодот што сте го купиле.

Ова е можеби најпознатото, тие испраќаат ексклузивни предмети секој месец следејќи ја темата, но одат понатаму, секој месец е можно да добиете еден Мега бокс проценета на повеќе од 2.000 евра што се товари меѓу сите купувачи или една од 10-те мини мега кутии вредна повеќе од 100 евра што ја следат истата просторија, ако внесете во име на некого, исто така можете да заштедите нотка со користење на кодот што се појавува на екранот при купувањето (мора да ја проверите опцијата „Имајте код за забава“), темата на овој месец е ГАЛАКСИЈАЗапомнете да ја откажете претплатата и правилно да ја внесете големината на вашата кошула (или онаа на оној кој ќе ја добие).

Како денешна специјална понуда, можете да го вклучите и кодот ЦИБЕРМОНДЕЈ15 и добијте попуст од 5 американски долари и бесплатна едномесечна претплата на продолжувањето LEVEL UP што вклучува облека поврзана со темата на месецот.

Гориво на гик

Гориво на гик - Ова е друга кутија што беше испратена во Шпанија пред да го направи Лот Крејт, нема томбола за мега кутија, иако нејзините кутии обично имаат квалитетна, ексклузивна и вредна содржина, како додаток, секој месец е гарантираше вклучување на маица и игра со пареа внатре.

Ако е вашата прва претплата, тие ќе додадат Бонус ставка војна на Starвездите до кутијата во вредност $ 30 потполно бесплатно.

 

Заклучок

Па ништо, тоа се подароците што најмногу ги препорачувам за овој Божиќ, без сомнение ќе го пронајдете вистинскиот производ за вистинската личност, сега останува само да уживате во празниците, колку повеќе собрани толку подобро, веќе се забавувај, Дека партиите се за тоа!

По овие денови на толку многу набавки, сигурно вашата банкарска сметка ќе има потреба од пауза, затоа помирете easy


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   iponemac dijo

  Многу добро и забавно. На ист начин, ви честитаме за брилијантната статија за Wi-Fi рутери и опсези. Поздрав!

  1.    Хуан Колила dijo

   Ви благодарам многу iponemac, задоволство е

 2.   Никола Кајас dijo

  Многу добра статија !! 🙂

  1.    Хуан Колила dijo

   Благодарам Никола : 3