Видео споредба на батеријата од Apple Watch серијата 0 до серијата 7

Автономија на Apple Watch

Еден од новитетите кои се додадени во новата Apple Watch Series 7 е она што го посакува секој корисник, малку повеќе батерија. Во овој случај, вистината е дека разликата помеѓу новиот Apple Watch Series 7 и претходниот модел во реалните бројки на батерии не е преголема. Apple не додава многу поголема батерија од онаа што ја имаме во Серија 6, но Дали батеријата на новиот модел ќе трае многу подолго од претходниот? Што е со постарите модели или SE? Па, ова видео ќе не извади од сомнеж.

На почетокот забележавте дека тестовите направени од овој корисник и снимени на видео се доста интересни. Тоа можеме да го кажеме тој успеал да создаде „лажен човечки прст“ кој тапка на екранот за да останат активни постојано... Мислиме дека е навистина одлично:

Тоа е канал на Youtube на HotshotTek и ни покажува оваа спектакуларна вистинска споредба на потрошувачката на батеријата на сите модели на Apple Watch од Apple:

Уредот што емитува пулсирања на екранот сигурно ќе ве изненади исто како мене. Очигледно она што е исто така изненадувачки без да се прави премногу „спојлер“ од резултатите добиени во овој тест е брутална разлика во автономијата помеѓу најновиот модел на Apple Watch и првиот лансиран од Apple во 2015 година. Чичата на ова видео е помеѓу минута 3 и минута 5. Јасно ни е дека батериите на нашите уреди се најважниот дел заедно со екранот и заклучоците добиени со ова видео сигурно не оставаат рамнодушни никој.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.