Стиви Вондер се придружува на Apple за да ни го честита Божиќ

јаболко Божиќ Стеви чудо

Божиќ доаѓа, утре е еден од деновите пред Божиќ најважните денови во годината затоа што се слави (првично) во Соединетите држави и во многу други земји на црниот петок, најважниот ден во однос на набавките се однесува на сите попусти што ги прават продавниците со цел да се започне Божиќ кампања и подгответе го шопингот на Денот на благодарноста (во Соединетите држави традиционално е ден за дарување).

Un ден потоа да ги искористите божиќните шопинг од оваа 2015 година. И тоа е дека веќе сме на Божиќ, утре ќе бидат вклучени божиќните украси на многу шпански градови. И Apple немаше да биде помалку, затоа компанијата Купертино штотуку ја објави својата сега класична божиќна реклама. А. нова реклама што овој пат ја глуми (фанбојот) Стиви Вондер ...

https://www.youtube.com/watch?v=hjBZoOs_dXg

Како што можете да видите на самото место, Стиви Вондер е придружуван од уметничката Андра Деј, и двајцата ја изведуваат песната Некој на Божиќ песна што ги рефлектира сите вредности што Apple сака да ги рефлектира во тој Божиќен дух за оваа 2015 година.

Un многу познато и домашно видео, обајцата ја пеат песната во оваа околина опкружена со уреди на Apple. Всушност, можеме да видиме како самиот Свevie Wonder започнува да компонира на Mac со апликацијата Garageband вклучени. Покрај тоа, ние исто така гледаме како поради слепилото што се чини дека го користи VoiceOver да контролирате без никакво ограничување на вашиот Mac со OS X El Capitan. Епл, компанија која отсекогаш била со нас секој Божиќ, сега Треба само да видиме што ќе се случи со BlackFriday на AppleМинатата година не дадоа никакви понуди но може да се случи нешто со овие момци од Купертино ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.