Стив jobsобс ја ценеше можноста за создавање часовник

Филм за Стив sобс

Apple го претстави Apple Watch во септември 2014 година. Стив sобс, поранешен извршен директор на Apple, почина три години порано, во 2011 година. Што би рекле Стив Џобс ако сум го видел часовникот со јаболка? Не можеме навистина да бидеме сигурни какви би биле неговите впечатоци, но можеме да знаеме дека ко-основачот на „Епл“ знаеше дека компанијата работи на проект да се создаде часовник. Според овие нови информации, паметниот часовник не би бил првиот уред на Apple кој би бил произведен без Jobобс да има никаква врска со тоа.

Информациите ни доаѓаат од списанието Fortune и во нив тие ни кажуваат дека популарно верување вели дека onyони «Почнав да сонувам за Apple Watch веднаш по смртта на Стив sобс во октомври 2011 година. Ова мораше да биде следниот чекор во една династија, прв без водството на Стив sобс “.. Но, тоа собира и други изјави што можат да се спротивстават на ова верување.

Од БогатствоТим Бајарин од Криејтив стратегии, кој беше во врска и исклучување со sобс 35 години, не се согласува со она што сите го мислевме. Бајарин вели дека «Стив знаеше за Apple Watch. Не го одби како производ« Тој не зборува многу повеќе, но од неговите зборови можеме да разбереме дека Стив sобс веќе го видел први дизајни или извештаи на паметен часовник и го остави паркиран чекајќи подобро време да го пушти во продажба или да понуди нешто интересно да понуди.

Она што го вели Тим Бајарин не е во спротивност со она во што сите веруваме и „Епл“ сака да мислиме, но нè тера да мислиме дека во Купертино тие сè уште не започнале ништо од 0 откако екс-извршниот директор почина. Друго прашање што останува е што би помислил Стив sобс за Apple Watch, каков што го знаеме. Колку и да беше перфекционист, проектот веројатно ќе останеше во фиоката со надеж дека ќе претстави нешто навистина ново. Дали се согласуваш


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.