Ова е новата батерија на Juph Pack Access на Мофи: безжично полнење и USB-C

Ако сте редовен корисник на кутии за батерии, повеќе од веројатно е дека некогаш сте користеле еден од различните модели што ги нуди производителот Мофи, еден од најдобрите, да не спомнувам најдобриот производител на кутии за батерии на пазарот.

Верно на својата традиција на лансирање нови модели секоја година, производителот не може да го пропушти CES 2019, најголемиот саем за потрошувачка технологија што се одржува секоја година во Лас Вегас. За време на овој настан, тој го претстави Батерија за пристап до сокови од сокови, некои случаи со главна новина ни нудат безжично полнење, USC-C и поддршка за поврзување на жични слушалки.

Да, овој пат и за разлика од претходните модели,  Мофи не ја покрива молскавичната врска да може да го полни уредот, но тоа го прави преку системот за безжично полнење што го имаат и iPhone XR и iPhone XS и iPhone XS Max, што ни овозможува да ја користиме портата за молња за да ја слушаме омилената музика со нашите слушалки, нешто што несомнено повеќето неволни корисници да се откажат од овој вид слушалки ќе го ценат тоа.

Карактеристики на ракавите за пристап на пакувања со сокови од Мофи

 • 25 часа вкупно време за разговор за iPhone X / XS
 • 31 час вкупно време за разговор за iPhone XS Max и iPhone XR.
 • Приоритет + технологијата прво го полни iPhone, а потоа и куќиштето на батеријата.
 • Компатибилен со безжично полнење, што ни овозможува удобно полнење на вашиот iPhone заедно со куќиштето со поставување на основа за полнење.
 • USB-C врска за полнење на основата за полнење преку кабел.
 • Можност за полнење на iPhone преку молскавичната врска на iPhone, бидејќи тој е откриен и не го користи куќиштето на батеријата.

Newе бидат достапни нови кутии за батерии Мофи во текот на првиот квартал од годината за 120 американски долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.