Твитер случајно се одјавува на сметките

Twitter

Чудна и љубопитна грешка им задава главоболки на корисниците на Твитер на iOS уште од последните денови. Според големиот број поплаки од корисниците, апликацијата Твитер ненадејно и континуирано ги исфрла случајните корисници од вашата сесија. Грешката, во принцип, ќе влијае само на корисниците на iOS и Twitter го потврди тоа.

Од компанијата за птици потврдија дека веќе ќе ја истражуваат причината за оваа грешка. Во ажурирањето неодамна споделено од тимот за поддршка на Твитер, тие го посочија тоа во едноставна комуникација, без да можат да дадат многу повеќе детали за тоа:

Истражуваме грешка што предизвикува неочекувани одјавувања во iOS 15. Се извинуваме за непријатностите и ќе ве известуваме за поправките.

Одговорите на тимот за поддршка на твитот го сугерираат тоа грешката влијае на добар број корисници, каде што некои укажуваат дека биле исклучени од нивната седница „неколку“ или повеќе пати. Нема многу повеќе детали за опсегот на грешката, ниту тимот за поддршка не можеше да ни даде повеќе светлина за тоа, но се чини дека им е јасно дека тој не оди подалеку од iOS 15 и во кое било време од ден, без одредена временска рамка.

Дополнително, се чини дека Грешката не се јавува на ниво на сметка, туку им се случила на неколку корисници со сите сметки што ги имаат отворено од нивната апликација. да може да ве избрка без претходна најава од кој било од нив, без разлика кој го користите.

Лично, ние не сме погодени од оваа бубачка која, разбираме, може да стане многу досадна и уште повеќе кога ја читате вашата се хранат и одеднаш не можете да продолжите каде што одевте или треба повторно да се најавите за тоа. Твитер работи на ажурирање, затоа ви препорачуваме да обрнете внимание на App Store и ажурирање до најновата верзија овие денови. Акцент за сите вас кои сте биле погодени од бубачката.

И за вас, дали бубачката влијаеше на вас? Дали требаше да изберете други решенија (апликации) за да се најавите и да можете нормално да ја користите услугата? Ве читаме!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.