Тед Ласо се прикрадува во најгледаната серија во Соединетите држави

Тед ласо

Apple TV + Изгледа дека почнува да полетува. Постојат некои серии кои успеваат повеќе од другите. Тоа е случај со 'Тед ласо“, една од најгледаните комедии на платформата во моментот. Покрај тоа, серијата освои 7 Еми од 20 -те за кои беше номинирана. Меѓу нив, на Најдобра извонредна комедија серија. По свеченоста, репродукциите на серијата почнаа силно да растат, рангирани како 5 -та американска серија најгледана зад одличните наслови како што се „Играта со лигњи“ и „Луцифер“ од Нетфликс.

Тед Ласо, петтата најгледана серија во САД на крајот на септември

Меѓу Еми наградите што ги доби серијата Apple TV + „Тед Ласо“ се најдобрата извонредна хумористична серија, водечки актер во хумористична серија до Џејсон Судеикис, најдобар кастинг за хумористична серија или најдобро уредување слика со една камера за комедија серии. Одлични награди кои го покажуваат големиот напор што Apple го прави за да создаде квалитетна содржина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.