Telegram може да додаде ексклузивни функции под претплата на Premium

Telegram Premium iOS

на апликации за пораки тие се дневниот леб на нашите уреди. Сè повеќе тие се елемент кој обединува многу делови од нашиот живот и ни овозможува да бидеме во контакт со голем број луѓе. Покрај тоа, еволуцијата на функционално ниво на апликациите е многу висока и секој пат други услуги се интегрирани во истите апликации да станат апликации сите терени. Откриена е најновата бета верзија на Telegram, популарната апликација за инстант пораки, за iOS Премиум режим на претплата што може да донесе ексклузивни функции за оние корисници кои ја купиле претплатата. Дали конечно ќе ја видиме оваа „платена“ Телеграма?

Telegram Premium наскоро би можел да стане реалност

Телеграма исто така има, како WhatsApp, со a јавна бета програма меѓу корисниците да експериментираат, усовршуваат и дебагираат нови функции за иднината. Во најновата бета верзија на Telegram за iOS (верзија 8.7.2) првите докази за многу шпекулираното Telegram Premium. Многу е веројатно дека доаѓањето на овој режим би значело трошок од страна на корисникот за пристап до ексклузивни функции.

Поврзана статија:
Како да реагирате на пораки со емотикони на Telegram

Во овој прва бета фаза на Ексклузивни карактеристики на Telegram Premium фокусирајте се првенствено на продолжени реакции и специјални налепници. Кога налепниците што се во овој Премиум режим се објавуваат во разговор, Telegram ја брише пораката и објавува предупредување дека се работи за премиум содржина, што не можеме да го видиме ако не сме претплатени. На ист начин, има голем број на нови реакции на пораки кои може да се гледаат само во режимот Premium.

Низ апликацијата нема индикации за цената на претплатата или стартувањето на овој режим. Всушност, бидејќи е бета верзија, не е сигурно дека Telegram конечно ќе одлучи да ја стартува оваа функција. Тоа е режим на платена претплата што ќе го натера Телеграм да престане да биде целосно бесплатен. Сепак, Сè уште не е познато дали неговото лансирање ќе биде конечно и ако зад ова лансирање стојат посложени функционалности кои се уште не се претставени од страна на компанијата кои би можеле да имаат смисла со режимот Премиум.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.