Телеграма ќе започне групни видео повици следниот мај

Групни видео повици на Телеграм

Услугата пораки Телеграмот стана една од најеволуираните платформи на пазарот. Со одлични надградби и повеќе од грижливи функции, тие го прават тоа една од најкористените алатки во моментот. Пред неколку дена тие најавија пристигнување на две веб-апликации со кои ќе пристапат до услугата од кој било прелистувач: без можности и со модерен дизајн кој ги преплави корисниците. Пред неколку часа креаторот на Telegram го објави пристигнување на групни видео повици до апликацијата со одлични додадени функции, како што се споделување на екранот, откажување на бучавата и многу повеќе, ставајќи ги апликациите како зумирање под контрола.

Групно видео повикување богато со одлики на Телеграм

Говорејќи за видео повици, ќе додадеме видео димензија на нашите говорни разговори во мај, со што Telegram ќе стане моќна платформа за групни видео повици. Споделување екран, шифрирање, поништување на бучава, поддршка на работната површина и таблет - сè што може да очекувате од модерна алатка за видео конференции, но со кориснички интерфејс, брзина и шифрирање на ниво на Телеграм. Останете со нас!

Ова беше изјавата испратена од извршниот директор и креаторот на Телеграмот Павел Даров во неговата личен канал. Во него може да се види официјално соопштение за групните видео повици што ќе пристигнат на Телеграм во месец мај. Иако најавата дека се работи на функцијата беше веќе објавена пред неколку месеци, веќе знаеме со сигурност дека оваа нова алатка ќе пристигне во апликацијата во следните неколку недели.

Како што видовме на видео што тој го прикачи на својот личен канал, гледаме како групните видео повици се поврзани со говорни канали, одржување на прилично сличен интерфејс. Постојат различни начини за прегледување на повикот, а камерите што сакаме да ги прегледаме може да бидат избрани во зависност од корисникот што сакаме да го имаме на нашиот екран.

Поврзана статија:
Како да ги пренесете пораките на WhatsApp на Телеграм

Даров исто така го најави тоа групните видео повици ќе имаат одлични опции за водење на апликацијата, исто така, да бидат друга опција за професионална алатка. Може да го споделувате вашиот екран, може да ја откажете бучавата кога зборуваме, и тој ќе биде компатибилен со опциите за мобилна и за работна површина Покрај тоа, исто така, се осигури дека се подготвува адаптација на функцијата за веб-платформите лансирани пред неколку недели.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.