Тестовите за батерија на iPhone 13 Pro покажуваат масивно траење

Батерии на новиот iPhone 13

Еден од новитетите што носат новите iPhone телефони е поголемиот капацитет во батериите, каде што, како што беше објавено во последната главна тема, моделите Про имаа најголем пораст според нивните претходници, iPhone 12. Откако почнаа да допираат до пошироката јавност вчера и неколку дена пред сите ЈуТјубери и среќници што Apple ги испрати вашите модели за да бидат прикажани, не постојат неколку видеа што сме ги виделе за анбоксинг, тестови на камерата или споредби на бои. Сега се појавуваат и видеа од користењето на уредите и Веќе ја имаме првата анализа на батеријата на iPhone 13.

Вчера, Арун Маини сподели ново видео на својот Youtube канал, Г -дин, шеф, un Тест за батерија за сите модели на iPhone 13 споредувајќи го неговото времетраење со едно полнење наспроти постарите модели на уредотНа Арун објаснува дека отсекогаш се обидувал да ги задржи сличните поставки за да го изврши тестот, каде тестираните iPhone телефони имаа максимален капацитет на батеријата од 100% и сличен интензитет на осветленост.

Иако е вистина дека овие тестови не се научен и точен тест, Тие ни служат да се ориентираме доста добро за капацитетот на iPhone и да можеме да разбереме што може да ни трае во нашиот секојдневен живот.

Не е изненадувачки, победникот во оваа „битка“ за висок капацитет беше iPhone 13 Pro Max, кој покажа огромен капацитет издржувајќи 9 часа и 52 минути батерија во континуирана употреба. Мајни укажува дека тоа е највисокиот капацитет на батеријата што тој успеал да го тестира во својот живот. Резултатот од тестот беше како што следува:

 1. iPhone 13 Pro Max: 9 часа и 52 минути
 2. iPhone 13 Pro: 8 часа и 17 минути
 3. iPhone 13: 7 часа и 45 минути
 4. iPhone 13 мини: 6 часа и 26 минути
 5. iPhone 12: 5 часа и 54 минути
 6. iPhone 11: 4 часа и 20 минути
 7. iPhone SE 2020: 3 часа и 38 минути

Капацитетот на iPhone 13 mini е изненадувачки и покрај тоа што беше многу помал од своите постари браќа, го надмина дури и iPhone 12. Остатокот од класификацијата не е изненадувачки, на скалест начин од моделите Про, до мини и конечно претходните модели, исто така, компјутери по „возраст“.

Среќниците кои веќе го имаат новиот iPhone ќе уживаат во овој прекрасен капацитет нема да ве натера да ви треба приклучок (барем) цел ден, па дури и малку повеќе, во зависност од вашата употреба. Ако мислите дека тестот Maini не бил многу точен и батеријата ви трае повеќе или помалку отколку што покажува, оставете ни ги вашите коментари!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.