Тие лансираат iPhone 6 со висина поголема од повеќе од 30.000 XNUMX метри

Минатиот ноември, производителот на случајот Urban Armour Gear одлучи да ставање на iPhone 6 на тест лансирање од повеќе од 30.000 XNUMX метри висока.

За време на своето патување, iPhone 6 беше подложен на ветрови со околу 112 км на час и температури под -60ºС, вредности што ги надминуваат вредностите препорачани од Apple за правилно работење на терминалот. IPhone 6 започна со искачување, но поради студот, заврши замрзнување и исклучување.

Падот што го доживеа iPhone 6 беше исто така забавен. Телефонот започна да се спушта поради влијанието на гравитацијата, но на тотално неконтролиран начин, достигнувајќи во некои моменти вртења до 150 вртежи во минута. Не веруваме дека му се врти во главата, но ако тоа го додадеме на брзината постигната за време на неговиот пад, ударот беше доста силен, дека да, тој ја имаше таа среќа да падне на влажна и не многу компактна земја што го ублажи ударот доста.

На крајот iPhone 6 ја преживеа својата авантура и повторно работеше нормално. Случаите со Urban Armour Gear ги исполнуваат стандардите за воена заштита и тоа е секогаш дополнителна сигурност од падови и удари. Јасно е дека никому не му треба толку многу заштита од ден на ден, но ако обично практикуваме екстремни спортови, редовно ја посетуваме планината или сме вклучени во ситуации во кои iPhone 6 може да падне, не е лошо да се обложувате на квалитетот случај како е.

Јас и самиот го носев истиот модел, но за iPhone 5s минатата година и вистината е, навистина ми се допадна и на естетско ниво и на ниво на заштита. Не е многу незгодно и заштити повеќе од доволно За огромното мнозинство на случаи, тоа зависи од тоа колку сме среќни.

Како и да е, не занесувајте се од овој вид видеа бидејќи овој случај нема да го направи вашиот iPhone неуништлив. За мене, видеото прави многу подобро рекламирање на GoPro што совршено ја издржа целата авантура без да се затвори.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

12 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Кристијан Асаме dijo

  какви луѓе без мозок!

 2.   Мануел Ноласко Акоста dijo

  Ако само еден метар стане прашина, тие одат толку далеку

 3.   Карлос Кути dijo

  И продолжуваат со срање !!!!!

 4.   Карлос Мануел Гереро Дуарте dijo

  Така

 5.   Хозе Луис Нието Ескрибано dijo

  Да се ​​„удвои“ брзината на звукот при пад

 6.   Borja dijo

  И, каков капак е тоа? Те молам, одговори, треба да знам

 7.   Хорхе Луис Фернандез Роман dijo

  Ништо не е докажано, iPhone не замолкна сам

 8.   Хозе Карлос Рамос Санчез dijo

  И .... какви глупости

 9.   Мариела Инда dijo

  -60º F (Фаренхајт) што е околу -18º C

 10.   вадерик dijo

  Тие се UAG корици, ги наоѓате на Амазон. Јас ги препорачувам и за мене се 100% сигурни, ги користев уште од моментот кога го имав мојот Galaxy s3 и сега со мојот Galaxy Note 3 издржа неколку падови, па дури и совршено го штити екранот во случај да падне со спуштен екран кај некого точка Тие се направени од пластика-гума, флексибилни и истовремено тврди. Тие се чувствуваат многу премиум, пластично, но премиум.

 11.   речиси сите dijo

  Па, мислев дека се фрли со грб, но тој падна заедно со потпората со која беше однесен на небото, што исто така го спречува целосно да падне на земја (иако некои велат дека тоа не се забележува од висината од што падна). Дури и да е така, како што се вели во статијата, тоа многу зависи од велурот (а јас обично го немам) бидејќи ако падне веднаш од страната на екранот на место со карпи, го зезнавте вашиот изум.

 12.   Борјас dijo

  Дали тој капак го штити iphone-от од виткање? Ви благодариме за вашата помош