Тим Робинс исто така „потпиша“ од Apple TV +

Тим Робинс

Износот на пари што Епл ги одреди за својата видео платформа се чини дека е бесконечен. Ретка е неделата за која не објаснуваме нови проекти Apple TV + и гледајќи ги режисерите и актерите кои интервенираат од нив, точно ефтино не треба да доаѓаат во компанијата.

Последниот актер што „потпиша“ на Apple TV + беше Тим Робинс. Познатиот холивудски актер штотуку го потпиша договорот и ќе глуми во новата серија на Apple TV + со наслов «Волна«. Во овој нов проект ќе го придружува познатата актерка Ребека Фергусон. Реков, ефтино, серијата нема да излезе на оние од Купертино ...

Претходно оваа година Apple одлучи да започне нов проект базиран на нова адаптирана серија: „Волна“. Таму работи сценаристот номиниран за Еми Греам Јост и исто така кандидат за Оскар Мортен Тајдум.

Сега се приклучи на серијата како главен актер. Тим Робинс, заедно со актерката Ребека Фергусон. Фергусон исто така ќе има улога на извршен продуцент, како и Реми Аубухон, Нина Jackек и Ингрид Ескаједа. „Волна“ ќе биде во продукција на студиото АМЦ и премиерно ќе биде прикажана на Епл ТВ +, иако во моментов, без датум на објавување, бидејќи снимањето с has уште не е започнато.

„Волна“ е драмска серија базирана на трилогијата на дистописките романи на авторот Хју Хауи. Обидете се да ја објасните приказната за хонорарен инженер (Ребека Фергусон) кој живее во уништена и токсична иднина во која постои тајна заедница управувана од неколку правила. Сега знаеме дека Робинс беше избран за Бернард, шеф на ИТ во подземната заедница.

Ново квалитетно производство што ќе се приклучи кон каталогот на ексклузивни серии што веќе ни го нуди Apple TV +. Debе дебитира на платформата на следната година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.