Тим Кук зборува за можната компатибилност на Apple Pencil со iPhone

јаболко-молив

Еден од најголемите парадокси во историјата на Apple беше Apple Pencil, уред или додаток што ни даде „аналоген“ интерфејс за интеракција со нашите уреди. И велам дека лансирањето на овој производ е шокантно затоа што беше самиот Стив sобс кој на презентацијата на iPhone 4 рече:Никој не сака игла (дигитално пенкало) ».

Со доаѓањето на iPad Pro дојде и овој нов уред, а критиките кон момците од Купертино истрчаа како реки со мастило, критики кои се смирија кога ги видовме сите можности што ги имавме со уред како овој. Јаболко Молив. Apple Pencil што го видовме со доаѓањето на iPad Pro и може да биде компатибилен наскоро со iPhone... Да, тоа беше Тим Кук лицето кое го потврди тоа.

Она што луѓето го прават со моливчето од Apple, Стив sобс би сакал, Тоа го прокоментира Тим Кук минатиот мај, а тоа е дека Apple Pencil е еден од уредите што најмногу се обидуваат да го продадат. Вратете се на „аналогно“ во најсовремен уред. А. Јаболко Молив достапен за iPad Pro, кој Наскоро би можел да стигне до iPhone според изјавите на самиот Тим ​​Кук. 

Ако сте пробале сè што можете да направите со Apple Pencil на iPad или iPhone, ќе знаете дека тоа е нешто неверојатно.

Како што сте биле во можност да прочитате, Тим Кук зборува за iPhone, iPhone кој досега нема поддршка за Apple Pencil па затоа е тешко за смртниците да видат нешто направено со Apple Pencil на iPhone ... seeе видиме што ќе се случи со сето ова, сигурен сум дека утре ќе се ослободиме од сомнежите во Главниот глас, но од моја гледна точка ова е нешто што Apple требаше да го стори со излезот на самиот Apple Pencil со кој Не се сомневам дека на крајот е компатибилен со iPhone, со iPhone Plus би се осмелил да кажам. Утре ќе ви кажеме ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Маркос dijo

  Човеку, она што Jobобс го рече дека никој не сакаше стилусот, треба да оди малку подалеку од реченицата, дека ова изгледа како објава од некој од оние што мразат таму, на лабава. Како што знаете во тоа време, имаше и други псевдо паметни телефони на кои им беше потребен игла за избор на работи на менито што се појавуваа, менија во стил на десктоп оперативен систем. Тоа беше игла и тоа сè уште никој не го сака.

 2.   Емилијано Родини dijo

  Токму на презентацијата на оригиналниот iPhone, Стив рече дека никој не сака да има игла. Тој беше во право, и сè уште е.
  Но, мора да знаете како да разликувате што е пенкало на паметен телефон и што е Apple Pencil на iPad Pro.
  Apple Pencil е работна алатка која совршено го надополнува iPad, и за пишување, за цртање, за дизајн, сликање итн. секој што имал шанса да го искористи, ќе знае за што зборувам.
  Стилот на мобилниот телефон беше да го замени прстот, едноставно. Да или да, ви требаше пенкало за да изберете што било на телефон, не можете да го сторите тоа со прсти, зависевте 100% од тоа.

  Во однос на компатибилноста на Apple Pencil со iPhone, добредојде, но не гледам многу смисла да го користам на екран помал од 5.5 инчи, но, за вкус… бои.