Тим Кук во едно интервју на берзата во Newујорк вели дека Airpods се успешни

AirPods

Евидентно е дека AirPods на Apple даваат многу да зборуваат на крајот на 2016 година, прво поради илузијата на многу корисници кои ја видоа презентацијата и се надеваа дека наскоро ќе ги имаат во свои раце, а потоа поради неколкуте надежи дека истите корисниците заминаа. Гледајќи дека крајот на годината доаѓа без трага од новите AirPods во продавниците на „Епл“ и кога сè изгледаше изгубено и се очекуваше за 2017 година, „Епл“ ги доби батериите и ги пушти на пазарот точно во време за Божиќна кампања. Јасно беше дека самата компанија беше најзаинтересирана да ги достигне овие датуми со производот на масата, но не сите од нас тоа го имаа толку јасно по многу гласини кои предупредуваа проблеми во некои од неговите компоненти и дека на крајот се чини дека ништо не дојде.

Извршниот директор на „Епл“ беше во посета на Newујоршката берза (одмор со неговиот внук во градот) кога му поставија серија прашања за тоа како тече Божиќ и очигледно за новоотворените „ЕрПодс“. За неговите божиќни забави, тој побрза да каже дека сè е совршено и за AirPods коментираше дека тие бележат огромен успех во продажбата. Ова е моментот во кој Кук одговара на CNBC за AirPods:

До денес, она што ни е јасно е дека производството продолжува со полна брзина и дека времето на испорака, барем во Шпанија, е сè уште високо, околу 6 недели за испорака, што значи дека побарувачката за овие слушалки може да биде спектакуларна или дека нивното производство не е толку брзо како што мислиме. Во секој случај, наскоро ќе ги имаме вистинските бројки за продажба и како и секогаш во овие случаи, најдоброто од сите е што корисниците кои сакаат да ги купат овие AirPods веќе можат да го сторат тоа пред крајот на годината.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.