Том Хенкс се враќа на Apple TV + со научно-фантастичен филм Finch

Том Хенкс

Најновите вести поврзани со видео услугата на Епл, ги наоѓаме, уште еднаш, на средина Рокот. Според оваа публикација, „Епл“ ги стекнал правата на следниот филм на Том Хенкс, филм од научна фантастика Премиера ќе биде на Apple TV + пред крајот на годината.

Насловен Финч (иако првично ќе се викаше БИОС), филмот се врти околу еден човек, робот и куче кои формираат нетипично семејство. Том Хенкс го игра Финч, инженер за роботика кој повеќе од една деценија живее во подземен бункер откако беше еден од ретките преживеани од соларна катаклизма, што ја претвори Земјата во пустелија.

За да го направи подносливо времето што го помина заклучено под земја, тој изгради робот за да се грижи за своето куче Гудјер кога не може. Трите компоненти на ова нетипично семејство Тие започнуваат опасно патување кон мрачниот американски запад во која Финч ја открива радоста да остане жив и да ја преживее сончевата катаклизма.

Финч е во режија на Мигел Сапочник, кој ги режираше некои од најинтересните епизоди од серијата Игра на тронови и со оние кои ги освои првите две награди Еми, покрај различните поглавја од серии како на пр куќа, Дополнителните, Точно Детективска y Променет јаглерод.

Сценариото е напишано од Крег Лак и Ајвор Пауер. Во извршната продукција наоѓаме Роберт Zemeckis, режисерот на филмот Мигел Сапочник, Енди Берман и Адам Меримс.

Со Финч, ова Тоа е втор филм за Том Хенкс која ќе биде премиерно прикажана на Apple TV +, по Greyhound, филм кој беше номиниран за Оскар во категоријата најдобар звук.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.