Том Хенкс се враќа на Apple TV + на 5 ноември со филмот „Финч“

Финч

Кога "Greyhound»На Епл ТВ +, Том Хенкс рече дека е лут што филмот е снимен за да се гледа на големото платно во кината, а не на дигитална платформа.

Но, гневот ќе помине, бидејќи новиот филм со наслов «Финч»Во главната улога, премиерно ќе биде прикажана оваа година на Apple TV +. Моќен господин, г -дин Пари ...

Минатиот мај, веќе информиравме дека Apple TV + ги презеде правата за нов филм со главна улога Том Хенкс, и тоа сигурно ќе биде успех за платформата како што беше премиерата минатата година на „Greyhound“, во која главната улога ја имаше и славниот актер.

Овој филм е насловен „Финч“. Филмот ни кажува за авантурите на роботски инженер (Финч), еден од ретките преживеани од сончевиот настан што го напушти светот напуштен, кој живее со робот и неговото куче «Goodyear".

Финч живее во подземен бункер веќе една деценија, заштитувајќи се од страшна сончева бура. Таму тој изгради свој свет што го дели со своето куче, Гудјер. Создадете робот, игран од onesонс, да се грижи за Гудиер кога ќе го нема.

Додека тројката тргнува на опасно патување, Финч се бори да му покаже на својот робот радост и да се прашува што значи да се биде жив. Забавно патување исполнето со авантури, бидејќи за Финч е толку тешко да се сложи со роботот Jeеф и кучето Гудјер, како и тој да се справи со опасностите од патување на непријателска територија.

И, конечно, Apple TV + го објави датумот на премиера. Тоа ќе биде пред крајот на годината. Во петок Ноември 5, на Apple TV +. Beе биде неопходно да се види, без сомнение. Ако сте претплатник, или бесплатната промоција на Apple TV + с still уште трае, се разбира. Мојата завршува во февруари следната година ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.