Сега е достапна и третата бета верзија на iOS 14.3 и iPadOS 14.3

Со објавувањето на iOS 14.2 на 5 ноември, Apple започна да работи на следното ажурирање на iOS, ажурирање што ќе го направиAddе додаде забележителни новости и тоа ќе биде број 14.3. За неколку часа, сите корисници кои се дел од програмата за развивачи веќе ја имаат достапно третата бета верзија и на iOS 14.3 и на iPadOS 14.3.

Овие нови бета верзии се објавуваат една недела по објавувањето на втората бета верзија на обете верзии, па со ова темпо, Apple не треба да трае долго за да се објави конечната верзија, особено ако земеме предвид дека неколку од новостите што ќе пристигнат со ова ажурирање се поврзани со сегашното време.

Што има ново во iOS 14.3 и iPadOS 14.3

И кога велам дека тие се поврзани со сегашноста, мислам дека конечната верзија на ова ажурирање ќе ја вклучи поддршка за новиот контролер што дојде од раката на PlayStation 5. Покрај тоа, таа исто така вклучува поддршка за новиот контролер на Амазон Луна, сервисот за стриминг видео игри што ќе пристигне пред Божиќ, како што беше најавено од компанијата на agoеф Безос пред неколку недели на презентацијата на новиот асортиман на Ехо пред неколку недели.

И iOS 14.3 и iPadOS 14.3 вклучува поддршка за ProRAW на новите iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max, една од новините што Apple ги претстави со новата палета iPhone 12 минатиот октомври. Останатите новини што ќе ни ги понуди оваа надградба се можноста за воспоставување на а Екозија (пребарувач што засадува дрвја со секое пребарување) како стандарден пребарувач и известувања кога правиме кардио вежби.

Во врска со датумот на објавување, единственото нешто што е јасно е тоа ќе пристигне во својата последна верзија пред Божиќ, па веројатно е дека Apple ќе лансира уште една бета верзија следната недела и една недела подоцна конечната верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.