Facebook Messenger добива поддршка за 3D Touch

Фејсбук-месенџер

Секој пат кога Apple објавува новости во својот оперативен систем за мобилни уреди, се чини дека Големите компании траат најдолго за да ги додадат овие нови функции до вашите апликации. Без понатаму, пред неколку дена Google додаде поддршка за 3D Touch за својот прелистувач Chrome, Microsoft го стори истото вчера со Outlook и Facebook само што ја ажурираше својата апликација за пораки додавајќи кратенки на нашите контакти, за да може да комуницира директно без да мора да влегува апликацијата и треба да ја бараат. Од друга страна, помалите програмери секогаш се чини дека први ги додаваат новите функции што Apple ги додава на iOS со секое ажурирање.

Вчера, Фејсбук ја ажурираше својата апликација за пораки во Месенџер, додавајќи ја функцијата 3D Touch за да може испраќајте пораки директно без да мора да се движите низ апликацијата. Многу интересна функција за сите оние корисници на оваа апликација за пораки, кои се многу, околу 900 милиони.

Во моментов и WhatsApp и Messenger се најкористените апликации ширум светот за да имаат контакт со нашите пријатели и познаници, додека остатокот од апликациите како што се LINE, WeChat, Viber паѓаат во корисниците освен Телеграма, која секој месец додава повеќе милиони корисници Но, во моментот е многу тешко да се обидеме да се спротивставиме на семоќниот WhatsApp.

Со ова ново ажурирање, Facebook Messenger ни ги нуди следниве новости:

 • Поддршка за 3D допир на iPhone 6s и 6s Plus за да испраќате пораки директно од почетниот екран.
 • Можеме да испратиме пораки до никого на Месинџер без потреба тие да бидат наши пријатели На фејсбук. Оваа функција е наменета за корисниците на СПАМ-порака како по ѓаволите, ако нема да можеме да блокираме од кого сакаме да примаме пораки.
 • Со доаѓањето на Божиќ, секој пат кога ќе користиме Божиќен емотикон ќе изгледа паѓаат снегулки

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рафаел пазос dijo

  Колку извонредни луѓе од бога ... тие се луѓе и имаат грешки како и сите други, никој не е совршен, ако не ви се допаѓа како пишуваат, чувајте го за себе, затоа што јас го прочитав и е добро напишано, има други работи што ме загрижуваат повеќе од грешките ...

  А што е со Line, не ми е гајле дали е мала или голема, ќе се појави во пребарувањето на App Store на ист начин.

  Има луѓе и има луѓе ...

  Добар напис како и секогаш !!