Фејсбук најавува збогум со апликацијата MSQRD

MSQRD-1

Минатата 2016 година, Фејсбук, среде виорот на купување апликации, ги презеде правата за апликација на Селфи фотографии со зголемена реалност MSQRD. Оваа апликација им овозможува на корисниците да прават свои селфи со различни опции за карактеризација, со филтри и многу повеќе.

Сега и по неколку години Фејсбук официјално го потврди во добро познатиот медиум, The Verge, тоа MSQRD ќе се затвори следниот април. На овој начин, и ако работите не се променат, оваа апликација, достапна за сите корисници на iOS и Android во моментов, ќе исчезне на 13 април.

MSQRD

„Фејсбук“ за време на купувањето на апликацијата изјави дека планира да ја задржи како посебно искуство од останатите нејзини апликации и дека ќе продолжи да ја ажурира и во иднина за корисниците кои сакаат да ја користат. Ова е нешто што обично го кажуваат сите компании кога вршат операции од ваков тип, очигледно во моментот кога овие апликации не се профитабилни за нив или тие веќе добиле сè што сакале од нив Па, ова се случува, тие ги елиминираат.

Се сеќавам дека ова беше во мојот случај една од апликациите за филтрирање што најмногу ми се допаѓаше поради нејзините леснотија на користење и исто така имаше многу бесплатни и забавни опции во однос на филтрите, тоа беше една од ретките апликации со толку многу опции во тоа време. Со текот на времето, овој вид апликација е нормално што престанува да се користи, во мојот случај тоа исто така се случи и многу повеќе по нејзиното купување од Фејсбук. Сега апликацијата ќе се елиминира повеќе имајќи предвид дека филтрите слични на оние што ги нуди MSQRD веќе можат да се најдат во останатите социјални мрежи како што се самиот Фејсбук, Инстаграм, Снепчет и други мрежи. Дали сте или сте корисник на оваа одлична апликација?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.