Facebook работи на апликацијата Facebook Messenger за Mac

Фејсбук-Месинџер-Мак

Фејсбук силно ја поддржува во сите области својата апликација за пораки наречена Фејсбук Месинџер, тоа не е тајна, особено кога нè „присили“ да ја инсталираме оваа апликација за пораки на сите наши уреди со iOS без наша согласност и немаше друг начин да се користи разговор на Фејсбук ако не Најновото истекување испушти фотографија на која Фејсбук сега работи на пренесување апликацијата Facebook Messenger на нашиот десктоп систем природно и официјално, во принцип за Mac OS иако не се сомневаме дека тој ќе пристигне и за Windows 10.

Оваа фотографија открива вработен во Фејсбук кој работи апликација за брза порака со интерфејсот на Фејсбук Месинџер, досега добро ако не беше затоа што апликацијата не се извршува на неговиот мобилен уред, туку на MacBook, нешто што природно и официјално не сме го имале видено уште, всушност, не сме чуле апсолутно ништо за тоа, но Фејсбук работи многу на софтвер, и тоа го прави сосема јасно во последно време со својата лавина од новости и ажурирања. Како може да биде поинаку, фотографијата што е на чело на статијата и изворот на оваа претпоставка е заматена. Не знаеме зошто, но и покрај фактот што компаниите ги подобруваат фотоапаратите со секој нов уред, фотографиите што излегуваат во јавноста секогаш завршуваат како крајно нејасни и со слаб квалитет, коинциденција?

Апликацијата има одредена сличност со верзијата iOS, како и логото на Facebook Messenger и основните икони на истата апликација. Без сомнение, официјалната апликација за Messenger за Mac OS би била интересна, јас самиот го користам ChitChat (WhatsMac) секој ден, што е неофицијална десктоп верзија на WhatsApp. Нема да биде првиот што ќе ја вклучи својата официјална верзија на десктоп апликацијата, нешто што Телеграм го прави веќе подолго време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.