Серијата „Фондација Епл“ ќе биде најголемата продукција во историјата на Ирска

Фондација Исак Асимов

Според најновите податоци што беа објавени во јавноста за телевизиската адаптација на новелите за научна фантастика кои се дел од фондацијата „Исак Асимов“, која „Епл“ ја подготвува, ова би можело да стане најголемото производство во историјата на Ирска, производство што ќе започне на крајот на годината.

Screen Ireland, објави дека проектот за спроведување на оваа серија ќе овозможи вработување на повеќе од 500 лица. Apple е целосно уверен дека телевизиската адаптација на романите кои се дел од серијата книги на Фондацијата станува негова посебна Игри на тронови, серија која исто така се снимаше во Ирска.

Троја студија

Првата сезона е составена од 10 епизоди. Покажувач на оваа серија е Дејвид С.Гојер, кој придонесе за сценариото за Темниот витез на Кристофер Нолан. Aredеред Харис и Ли Пејс се двете најпознати лица во актерската екипа, плус Лу Лобел, Лиа Харви, Лора Бим, Теренс Ман и Касијан Билтон.

Наместо да снима во студиото „Тинатик“ во Белфаст, каде што се снимени сите 8 сезони на „Игра на тронови“, „Епл“ ќе ги искористи објектите на „Трој студио“ во Лимерик, третиот по големина град во Ирска. Ова студио тој е три пати поголем од оној што се користеше за снимање на „Игра на тронови“.

Fundación нè воведува во група луѓе распространети на различни планети низ целата галаксија кои живеат под власта на Галактичката империја. Серијата ни ја прикажува приказната за банда прогонети што го откриваат тоа единствениот начин да се спаси Галактичката империја од уништување е да се предизвика.

Ако земеме предвид дека снимањето ќе започне на крајот на оваа година, повеќе од веројатно е дека до средината или крајот на 2021 г. првите епизоди не се објавени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.