Ford ќе ги донесе Siri Eyes Free на моделите од 2011 година наваму

Форд-сири-без очи

Сири очи слободни е опција дизајнирана да спречи возачите да бидат расеани кога комуницирате со нашиот iPhone во автомобилите. Тоа го прави со одговор на говорни упатства и со користење препознавање на глас, затоа не е потребно да го земате iPhone-от или да го допирате екранот вклучен во автомобилот. Тоа е помалку модерна функција од CarPlay и се активира со физичко копче вклучено во воланот.

Иако не можат да користат CarPlay, сопственици на бренд Форд произведени во 2011 година тие ќе бидат среќни да знаат дека нивниот автомобил ќе биде компатибилен со Siri Eyes Free. Форд го објави тоа вчера, среда, 2 декември и ќе донесе компатибилност со функцијата на повеќе од пет милиони автомобили, со што е една од ретките компании што ги земаат во предвид клиентите кои купиле еден од нивните автомобили за 4 години напред. Ажурирањето ќе пристигне преку втората генерација на Ford на SYNC.

«SYNC, системот за забава и комуникација на Форд, е дизајниран да биде флексибилен и надградувачки, како и другите мобилни технологии, така што нашите клиенти можат да извлечат максимум од своите паметни телефони зад воланот. Siri Eyes Free е уште една одлична опција со глас-активирана што не само што додава удобност, туку исто така им помага на нашите клиенти да бидат насочени кон патот, а рацете на воланот.„Рече Шериф Маракби, директор на Форд електроника и инженерство на електрични системи.

Поддршката за Siri Eyes Free беше објавена пред два месеци со објавувањето на верзијата 3.8 од втората генерација на SYNC, но Форд одлучи да почека до сега за да го објави јавно, додека работеа на примена на ажурирањето на поновите автомобили кои веќе беа на пазарот. патот и оние што ги напуштаа фабриките.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Алберто Карлие dijo

  од 2011 година?

 2.   Хавиер dijo

  Треба да кажете дека ова е за САД, нели?