Четвртата бета верзија на iOS 14.2 и iPadOS 14.2 сега е достапна за програмерите

Пристигнува четвртата бета верзија на iOS 14.2 и iPadOS 14.2

Пред една недела го добивме трета бета верзија за развивачите на iOS 14.2 и iPadOS 14.2 по објавувањето на новиот iPhone 12. Танцот на верзии и нови надградби е достоен за преглед. Само вчера iOS 14.1 беше официјално објавен без да има бета-верзии на програмерите Четвртата бета верзија на iOS 14.2 и iPadOS 14.2 сега е достапна за програмерите. Во моментот, новитетите на оваа верзија лежат во интеграција на нови позадини хиперреалистичен и во мрачен и во светлосен режим. Оваа верзија најверојатно ќе го види светлото на денот со претставувањето на iPhone 12 Pro Max во следните недели.

Нови позадини во четвртата бета верзија на iOS 14.2 и iPadOS 14.2

iOS 14.2 и iPadOS 14.2: пристигнуваат четвртите бета-верзии

На четврта бета верзија за развивачите на iOS 14.2 и iPadOS 14.2. Се очекува дека вестите вклучени во оваа нова бета верзија нема да бидат многу, бидејќи е веројатно дека последната верзија ќе го види светлото во следните недели. Нема време да се прикажуваат други новости што можат совршено да ја видат светлината во iOS 14.3.

Поврзана статија:
Shazam се интегрира во Контролниот центар во првата бета верзија на iOS 14.2

Според аналитичарите, iOS 14.1 дојде со лансирање на iPhone 12 и 12 Pro и веројатно е дека iOS 14.2 пристигнуваат со лансирањето iPhone 12 mini и iPhone 12 Pro Max. На овој начин, Apple успева да ги раздели хардверските подобрувања со ажурирања на софтверот. Сепак, тие се теории и не е сосема јасно дека тоа ќе се случи.

Нови позадини во четвртата бета верзија на iOS 14.2

Главната вест за четвртата бета верзија на iOS 14.2 и iPadOS 14.2 е доаѓањето на нови позадини хиперреалистичен и илустративни. Посебното нешто кај овие тапети е што тие имаат лесна и темна верзија. Затоа, истата позадина ќе варира, одржувајќи ја својата суштина во зависност од тоа кој режим сме го активирале во нашиот терминал. Покрај тоа, А. нов интерфејс при влегување во апликацијата Home за прв пат во кои има низа препораки и вовед во HomeKit. Ова веќе се случува во многу други апликации на кои iOS нè пречекува, како што се белешки, мапи или пребарување.

Haveе мора да видиме како се развива оваа нова бета верзија и дали има порелевантни вести. Сето ова и многу повеќе, во „Актуалдадид iPhone“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.