Швајцарија оваа недела ќе ги отвори сите свои продавници на Apple

Apple Store Швајцарија

Како што поминуваа неделите, малку по малку, различните продавници на „Епл“, кои компанијата на Тим Кук ги шири низ целиот свет, повторно ги отвораат своите врати, фокусирајќи се на услугата за клиенти и со намалено време, следејќи ги истите упатства што ги спроведе во повторното отворање на продавницата „Епл“ во Кина.

Австралија, Австрија, Јужна Кореја и Германија беа првите земји што повторно ги отворија вратите на своите продавници, земји во кои оваа недела ќе се приклучи Швајцарија, земја штоќе ги отвори четирите Apple Store се наоѓа во Цирих (2), Geneенева и Базел.

Четирите продавници што ги има Apple во Швајцарија повторно ќе ги отворат своите врати почнувајќи од утре, 12 мај И тоа ќе го сторат следејќи серија строги безбедносни протоколи што Apple ги спроведе во остатокот од продавницата на Apple кои веќе се отворени во другите земји во светот, како што се:

 • Фокусиран на услуги на клиенти и техничка помош.
 • Клиентите се охрабруваат да купуваат преку Интернет.
 • Прошетки може да доживеат одложувања.
 • Бројот на клиенти е ограничен на одржување на утврденото растојание.
 • Намалени часови.
 • Маските мора да се носат во затворен простор
 • Потребна е контактна температура без контакт пред да влезете
 • Апаратите за примероци редовно се чистат.
 • Сите денес на сесиите на Apple не се достапни.

За сега Не ги знаеме датумите за повторно отворање на продавницата на Apple достапни и во Мексико и во Шпанија. Во врска со продавниците што Apple ги дистрибуираше во Соединетите држави, сè укажува на тоа дека први кои повторно ќе ги отворат вратите ќе бидат оние во Ајдахо, Јужна Каролина, Алабама и Алјаска. Од денес, 15-те продавници на „Епл“ што ги има „Епл“ во Германија ги отворија своите врати.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.