Што знаеме и што очекуваме од следниот iPad Air 2024?

iPad воздух

Без сомнение, 2023 година беше нетипична година за опсегот на iPad. Како што веќе ви кажавме повеќе од еднаш, Apple одлучи да не ажурира ниту еден од своите модели оваа година и да го лансира целиот свој арсенал на ажурирања во 2024 година. На хоризонтот гледаме нов iPad Air и обновување на iPad Pro како почеток за 2024 година. Всушност, ќе анализираме што знаеме и што очекуваме од еден од најочекуваните уреди: iPad Air 2024 или 6-та генерација.

Надежите се поставени на iPad Air 6 во 2024 година

iPad Air, по неговиот неодамнешен редизајн, го привлече целото внимание на корисниците: уред со прифатлива цена, поевтин од моделот Pro и со елегантен дизајн и супериорен во однос на стандардниот модел на iPad. Следната 6-та генерација iPad Air ќе биде објавена во текот на 2024 година. Всушност, се шпекулира дека ќе пристигне во првиот квартал, можеби во месец март, продолжувајќи ги традициите на Apple.

iPad Pro
Поврзана статија:
Револуцијата на iPad Pro ќе мора да почека до следната година

Знаеме дека Apple работи на два модели на iPad Air 6, како што е случајот со 11 и 12,9-инчниот iPad Pro. Овие нови модели ќе ги имаат и овие димензии: 11 инчи и 12,9 инчи, се приближува до дистрибуцијата на Pro моделот.Ова би овозможило пристап до многу поголем екран без потреба да се плаќа за карактеристиките на Pro моделот.

Apple iPad Air

Екраните на двата модели ќе имаат LCD технологија, а поголемиот модел ќе ги подобри перформансите на екранот со додавање на оксидна задна плоча. Што се однесува до дизајнот на iPad Air 6 не се очекуваат големи промени бидејќи важниот редизајн што го претрпе опсегот на Air со iPad Air 5 беше успешен и сè уште важи денес и во плановите на Apple.

Што се однесува до внатрешноста на уредите, и двете Тие ќе го носат чипот М2 на Apple во споредба со чипот М1 што сега го има iPad Air. На овој начин, Apple би ги резервирал чиповите М3 за моделите Pro. Покрај тоа, тие ќе имаат Bluetooth 5.3 и Wi-Fi 6E, технологија која веќе е вклучена во новите производи на Apple како што се iPhone 15 Pro или новите лансирани Mac компјутери. пред неколку години.недели.


Следете не на Google News

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.