Што ќе биде со следната генерација на iPad mini?

iPad мини 2021

La одлично успешно реновирање на iPad mini се одржа во 2021 година. Воведена е последната генерација драстична промена на дизајнот што го доближуваше и поблиску до стандардите на iPad Pro.Покрај тоа, повторно беше воведен Touch ID сензорот, отстранети се Home копчето и Lightning конекторот, наместо воведување на USB-C конекторот. Година и пол по ова радикално обновување не знаеме вести за следната генерација. Сепак, Мин Чи-Куо верува во тоа следниот iPad mini ќе биде објавен во првиот квартал на 2024 година.

Нов iPad mini за почетокот на 2024 година

Во месец декември ви кажавме дека Куо го разоткри своето предвидување. А, новата генерација ќе пристигне на крајот на 2023 година. Минг Чи-Куо го измени предвидувањето придржувајќи се до новите планови на Apple со поставување на iPad mini 7 за почетокот на 2024 година.

Нема промени во однос на подобрувањата што ќе бидат воведени во оваа нова генерација. се издвојува новиот чип, бидејќи ова ажурирање ќе биде само лансирање фокусирано на техничките спецификации, а не толку на дизајнот, бидејќи доаѓаме од голема промена во 2021 година.

Поврзана статија:
Apple официјално ги зголеми цените на iPad Air и iPad mini

iPad mini во различни бои

исто така, коментари можноста оваа нова генерација да донесе технологија Промоција на екранот на iPad mini што овозможува стапки на освежување до 120 Hz. Сепак, други аналитичари како Рос Јанг ја отфрлаат оваа точка и уверуваат дека нема да видиме вести од ваков тип во ова ажурирање.

Она што се чини дека нема сомнеж е тоа Apple продолжува да работи на подобрување на своите производи и може да видиме нов iPad mini на почетокот на 2024 година, чуден датум со оглед на распоредот за издавање на iPad што го имаме со години. Конечно ќе видиме како сето тоа ќе се одвива.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.