Kenu Airframe, наједноставниот и најефикасниот држач за автомобили

воздухопловни конструкции

Ние тестиравме крајната монтажа на автомобил да го користиме со нашиот iPhone, нешто толку едноставно што може да размислите само „како не го измислиле ова порано?“.

Следете ја филозофијата на Apple, «тоа само работи« Тоа е потпора што е прикачена на решетката за вентилација на нашиот автомобил, дизајнирана да биде компатибилна со сите решетки на сите автомобили, како и со други мобилни телефони, освен со iPhone.

Вашиот механизам за држење на iPhone тоа е обична пристаниште што се протега онолку колку што е потребно мобилниот да се вклопи и кога се повлекува назад спречува да падне или да се олабави. За спојте ја решетката за вентилација Има крут пластичен крст со голем отвор и потесен. Така претворајќи го ова парче по наш вкус можеме да го прилагодиме на кој било автомобил во светотНе е важно дали решетките се вертикални, хоризонтални, дијагонални, дебели или тенки.

Тоа е многу мало парче, кое останува целосно незабележано во нашиот автомобил и тоа поддржува секој паметен телефон. Задниот дел совршено се прилагодува на автомобилот да се држи без олабавување, но не и оштетување на нашето возило. Предниот дел цврсто го држи iPhone-от.

Покрај тоа, леснотија со која можеме да го поставиме и отстраниме нашиот iPhone, без оглед дали сме леваци или десничари, само треба да ја свртиме Airframe; На ист начин, можеме да го поставиме нашиот iPhone во режим на пејзаж без да го отстраниме од поддршката, само со вртење. Видеото е онаму каде што најдобро можете да цените колку е лесно да се облече и полета.

воздухопловни конструкции

Овој додаток можеме да го купиме во официјалната продавница на Apple за 24,95 евра или одете директно на официјалната веб-страница на Kenu каде можеме да ја купиме за 25 УСД плус 10 УСД трошоци за испорака. На крајот, цената е иста, 25 евра, затоа препорачуваме да ја купите во продавницата на Apple, ќе пристигне многу побрзо. Достапно е во бела и црна боја.

Купете од Apple Store.

Купете на официјалната веб-страница на Kenu.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

18 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   id4n dijo

  Caseink - Компактен држач за автомобили iPhone 5/4 / 4S / 3G / S вентилатор. Еднаква готовина, едноставна и вредна 11 евра

  1.    Ангелр19 dijo

   Да кажам дека е исто ... оној што си го ставил типичен е, јас купив сличен за околу 5 € на eBay, овој што го велат во написот, добра работа што има е што е многу мал.

  2.    Гонзало Р. dijo

   Човече, дизајнот не се споредува ...

 2.   Emilio dijo

  Ништо не е препорачливо, ја натоварив скарата на автомобилот и сега не може да се управува. Исто така многу скапо.

 3.   Johnони хехехе dijo

  Го купив на Amazon во февруари за 19,49 € и работи совршено. Го користам и со 4S со капакот на мофи и нема да попушти. Кога користам мапи, го ставам пејзажот и оди совршено

 4.   Xavier dijo

  Во Amazon.com е 19,50 (ако имате Premium не плаќате испорака).

 5.   Престани dijo

  Едно прашање, студот што излегува од скарата не го оштетува телефонот? При напуштање на возилото и враќање на топлината, не се создава влага внатре?

 6.   ааранкон dijo

  Купи на кинески многу сличен уред за 3 евра, работи одлично, мобилниот не се движи и пред се не вибрира при возење, тоа е она што најмногу го барав. Дваесет и пет долари, колку и да се мали (иако моите се повеќе), ми се чини вооружен грабеж.

  Патем, ова е измислено пред некое време.

  1.    Ангелр19 dijo

   И кој е тој? Ме интересира каде го купивте?

   1.    ааранкон dijo

    Па, Кинез (стотина од неговиот живот), од мојот град, Ваladадолид; но претпоставувам дека тој човек нема да биде единствениот сто од Шпанија што го продава. Мислам дека не мислам дека е нешто чудно или чудно затоа што кинезите што велам не спаѓаат во оние типови „хипермаркети“, тоа е нормално, дури и ако ме брзаш мала.

    1.    ааранкон dijo

     Уште повеќе, дали влегов да разгледувам други работи, го видов тоа, видов дека е мал и за решетката беше тоа што сакав да го тестирам, со оглед на тоа што „цицачите“ за во промет ветробранското стакло го прават iPhone вибрирајте лоша работа со кавга, особено кога користите TomTom. Пробав и како што велам одлично. Многу добар зафат (iPhone-от не се помрднува), уредот нема тенденција да паѓа или што било, и пред сè, тоа е она што ме интересираше најмногу, не вибрира во циркулација. На кратко, набавка многу слична на онаа од написот, но ми заштеди огромни 22 евра (огромна за употребата што секако ќе ја дадеме). Дека, статијата е многу поубава, но за 22 евра повеќе најубавата е ништо.

 7.   Antero dijo

  Во зима со греењето мора да биде луксузно… ..

 8.   Хуањо dijo

  Каков грабеж. Јас ја имам најдобрата поддршка за iPhone и се вика „Поддршка за држачи 360º“. Можете да го ставите iPhone на начинот на кој сакате. Лево, десно, вертикално, хоризонтално и x само 3-4 €. Побарајте го x ebay или amazon.

 9.   Emilio dijo

  Откако пробав многу држачи, на крајот оној што најмногу го користам е силиконскиот подлога што се држи до контролната табла од едната страна и телефонот од другата. Чини 5-6 еур во медијамаркт, сега замислувам дека може да се најде на кинески.

 10.   Алваро dijo

  Гонзало, дали мислите дека може да биде корисно за iPod Classic?

  1.    Гонзало Р. dijo

   Да, работи за секој уред

 11.   Џејмс dijo

  Пробав неколку кинески, купив «држач за држачи 360», се покажа лошо, да го фрлам затоа што влошките што го држат се одвоени. Постојат и кинески и кинески.
  Исто така, го пробав CASEINK што некој го кажува, но дека треба да го ставам одозгора, а не на решетката. Исто така, тој излегува со сонцето.
  И, конечно, го купив овој AIRFRAME од КЕНУ, и сериозно, за мене е најдобар, бидејќи не се движи и добро ми доаѓа за висината на решетката.
  Јас го фатив во Амазон за 19 €, но беше скапо затоа што фрлив 3 Кинези на 5 €.
  Секој знае што е најдобро или за визијата за управување со својот автомобил,

 12.   Оглас Да dijo

  Зошто го избришавте мојот коментар во кој се вели дека ова е рекламна статија? не е вистина? Јас инсистирам да го ставите префиксот АД во насловот, за да избегнете да губите време да ги читате!