AutoSleep додава потсетници за полнење и паметни аларми во своето последно ажурирање

Автоматско спиење

Додека чекавте Епл да започне апликација за следење на сонот, или во форма на ажурирање на iOS или со новата генерација на Apple Watch што е претставена во септември на истиот, апликациите што во моментов ни овозможуваат да го следиме спиењето Тие постојано ажурираат додавајќи нови функции.

Циклус на спиење, една од најпопуларните апликации за следење на спиењето, која исто така бара претплата, беше ажурирана пред неколку недели со лансирање на посебна апликација за Apple Watch. Оваа апликација го анализира нашиот сон до разбудете се во време кога нашиот сон е лесен во временски слот што претходно го утврдивме.

Другите од најпопуларните апликации на пазарот, AutoSleep, апликација која не бара никаков вид на претплата, штотуку започна со ново ажурирање, ажурирање што ја додава истата функција што можеме да ја најдеме во циклусот на спиење и тоа е одговорно за да не разбуди со лесни допири на зглобот ако нашиот сон е длабок, или во времето што претходно го утврдивме во кое нашиот сон е полесен.

Ова ново ажурирање исто така вклучува и нов модуларен инфографик и одлична модуларна компликација со статус на аларм и следење на спиењето во реално време. Исто така, додава поддршка за постарите модели на Apple Watch управувани од watchOS 4, што ја прави оваа апликација една од ретките што го следи спиењето и е компатибилна со верзиите пред сегашната.

За да уживате во сите функции што ги нуди оваа апликација, со нашиот Apple Watch мора да управуваат wachOS 6.X и iPhone со кои е поврзан со iOS 11. Апликацијата Преведен е на шпански јазик, има цена од 4,49 евра и како корисник повеќе од една година, силно го препорачувам.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.