Xtorm Angle, база за полнење и гледање што се случува на вашиот мобилен телефон

Безжичното полнење стана многу популарен систем и покрај неговите ограничувања. Вистина е дека се полни побавно од конвенционалното полнење, но ви нуди огромна удобност кога станува збор за полнење на вашиот мобилен без да барате кабли или конекториДа не спомнувам дека е компатибилен помеѓу платформите, без потреба од кабли со различни конектори.

Сепак, еден од проблемите што ги има е тоа што конвенционалните полначи обично се хоризонтални, што значи дека е тешко да се види што се случува на екранот на вашиот iPhone додека го полните. Xtorm ни нуди различна основа, со вертикална ориентација, што ви овозможува да го оставите вашиот iPhone на работната маса, да го наполните и да видите што се случува на него. Ние ја анализираме базата Xtorm Angle за кој било уред што поддржува полнење Qi.

Квалитетен дизајн и материјали

Основата е изработена од висококвалитетен алуминиум, ниту една од ефтината пластика што се наоѓа во повеќето основи за полнење. Адонизираната црна боја му дава импозантен изглед што го прави да стои на секое биро или ноќна маса. Неговиот дизајн „X“ (не знаеме дали климање кон марката, Xtorm) е многу погоден за да се направи многу стабилен и дека нема најмал ризик при поставување на вашиот iPhone или кој било друг компатибилен паметен телефон на него.

Две стратешки поставени влошки ќе го направат вашиот iPhone без гребење кога ќе се постави на металната основа. Можете исто така да поставете го вашиот iPhone и вертикално и хоризонтално, за да можете дури и да гледате видео додека го вчитувате. Нема светла, нема светкави елементи или нешто слично. Ако сте од оние кои сакаат бази од типот „фер штанд“, секако оваа база не е она што тие го бараат. Како и да е, ако сакате нешто дискретно, ова е само она што ви треба. Како и обично во овие додатоци, основата вклучува во кутијата microUSB кабел за да се наполни, но не и полначот.

Брзо полнење до 10W

Базата Xtorm Angle има моќност до 10W, така поддржува брзо полнење за секој паметен телефон. Во случај на iPhone 8, 8 Plus и X, во моментот единствените компатибилни со ова полнење ако зборуваме за смартфонот на Apple, тие ќе искористат само до 7,5 W, но којзнае дали моделот од следната година веќе ја поддржува 10W што ја нуди оваа база. Не мора да се грижите за преоптоварување или за кој било друг проблем бидејќи основата го регулира излезот на електрична енергија врз основа на уредот што е поставен во него.

Друга важна работа при изборот на основа е прегревање. Тоа е една од агресиите што најмногу ја оштетува батеријата, и нешто за што не се грижат другите ефтини бази. Бидејќи е изработена од алуминиум, оваа основа добро ја контролира температурата и брзо ја расфрла топлината., спречувајќи го оштетувањето на вашиот iPhone. Кога ќе го подигнете од основата, ќе биде жешко, тоа е неизбежно, но е сосема нормално.

Мислење на уредникот

Базата Xtorm Angle ви нуди сите придобивки од безжичното брзо полнење со врвен дизајн и материјали, плус разноврсност на можноста за поставување на iPhone хоризонтално и вертикално, да уживате во вашите видеа додека се полните или да можете да ги гледате известувањата што ви приоѓаат без да го отстраните iPhone од основата. Направено од алуминиум и со многу дискретен дизајн, идеално е да се постави каде било дома или на работа. Достапно во Веб-страница Xtorm за 39 €, во моментот во Амазон е поскапо и без Prime за 60 € (линк)

Агол на Xtorm
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
39
 • 80%

 • Агол на Xtorm
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Квалитетен дизајн и материјали
 • Брзо полнење
 • Стабилен и дискретен
 • iPhone исправено и подметнувачко

Contras

 • Не вклучува полнач

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлуена dijo

  Основно извлекување, нели? 😛