Ажурирања! IOS 15.1, iPadOS 15.1 и macOS Monterey се тука

Понеделник е за ажурирања, некои многу очекувани од корисниците, како што е примерот со iOS 15.1, особено со оглед на тоа iOS 15.0.2 понуди мешани прашања во врска со здравјето на батеријата на iPhone и пресметка на преостанатата автономија. Сепак, ажурирањето на iOS не дојде самостојно.

Епл конечно пристигна iOS 15.1, iPadOS 15.1 и macOS Monterey, најочекуваните ажурирања пред крајот на годината. Ајде да ги разгледаме главните вести што ќе ги најдеме и запаметиме: ажурирањето е важно за да се одржи безбедноста и добра состојба на вашите уреди, дури и не размислувајте за тоа.

Очигледно iOS 15.1 и iPadOS 15.1 нема да имаат премногу нови функции, но ќе има некој друг аранжман за потребите на корисниците. На прво место, Apple сакаше да го реши проблемот со Макро режим Тоа предизвикува толку многу несакани фотографии, како и дефинитивно активирање на форматот ProRES за моделите од највисоката класа на компанијата, да, во FullHD за моделите со 128 GB и во 4K само за оние со 256 GB. На ист начин, ќе интегрира ажурирање за HomePods Исто така, се очекува дека HomePod сега прифаќа Dolby Atmos, просторно аудио и аудио без загуби, функции што ги чекаме со месеци.

Ако сакате да ги знаете сите вести за macOS Monterey, ве потсетуваме дека нашите браќа на www.soydemac.com работат да ви ги кажат сите новости за новиот десктоп оперативен систем од компанијата Купертино што доаѓа со новата палета на MacBook Про. Ова ажурирање и за iOS, iPadOS и macOS ќе биде достапно од 19:00 часот по шпанско време и силно препорачуваме да отидете на Поставки> Општо> Ажурирање на софтвер и извршете го ажурирањето за да го ажурирате уредот и да ви заштеди проблеми со приватноста во иднина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.