TikTok е ажуриран и сега ви овозможува да снимате видеа од 60 секунди

TikTok

La новата верзија на TikTok лансирана денес на App Store е 17.8 и во него е додадено едно од барањата на неговите корисници, опцијата за снимање видеа до 60 секунди без потреба од „лепење“ на 4 видеа од по 15 секунди, како што беше случај претходно.

Сега корисниците на оваа контроверзна апликација можат да го видат тоа горе десно во лентата за напредок веќе го нема видеото „Пресек од 15 секунди“. Ова би била извонредна новина на апликацијата што толку многу корисници ги закачи.

Дел од успехот на ТикТок е токму должината на видеата

Можеме да кажеме дека леснотијата што ја имаат некои корисници да создаваат содржина со нешто повеќе од 15 секунди е голема и можеби ова е токму суштината на оваа апликација, должината на видеата е кратка и корисникот може да прелистува милиони видеа објавено со секакви содржини. Ова е токму клучот за закачување на милиони луѓе со «удар нагоре "

Додавањето на 60 секунди нема да биде и никогаш не претставувало проблем за оваа апликација што, како што велиме, овозможува максимално користење на сето ова време, но дека секогаш можете да правите пократки видеа. Новата верзија сега е достапна за преземање И, се разбира, тоа е потполно бесплатно за секого, така што можете да ажурирате кога сакате и да уживате во повеќе време за снимање на вашите видеа, исто како што веќе можевте да уживате во оваа златна минута гледајќи видеа на други корисници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.