Pebble ги ажурира своите паметни часовници со додавање поддршка за потсетници за iOS

камче-43-ажурирање

Дали се сеќавате на Камчето?, беше еден од најпознатите паметни часовници, еден од првите. Паметен часовник кој е роден како Kickstarter проект и кој наскоро стана многу популарен, станувајќи еден од Kickstarter проектите со најголема заработка.

Pebble само го ажурираше фирмверот на нивните паметни часовници Pebble 2 и Time-Series, додавајќи поголема брзина во работењето на интерфејсот, подобрувања во следење на нашите витални знаци и поддршка за потсетници за iOS.

Подобрувања во читањето на нашите пулсации

Прво на сите, да ви кажам дека покрај сè што ви кажавме, Pebble додава во оваа нова верзија, фирмвер верзија 4.3, нов часовник на временските серии Pebble 2 и Pebble, нов часовник што вклучува покрај времето, чекор-бројач, напредок на нашата секојдневна активност и состојбата на нашите пулсирања, Дали слушате некој друг паметен часовник со овие компликации?

Камчето 2 исто така ќе ни покаже опсег на пулсации меѓу кои сме биле, нешто корисно бидејќи благодарение на овие скали ќе ни покаже во што опсег можеме да потрошиме повеќе калории и кои треба да бидат оптималните опсези за нашата физичка состојба, покажувајќи ни колку долго сме биле во рамките на овие вредности. Некои подобрувања што можат да ги користат и развивачите на апликации како на пр Пистарка уште од познатата апликација за трчање тоа ќе ни го покаже нашиот статус на срце додека работиме на различни активности што тие ни ги предлагаат.

На Потсетници iOS конечно го достигнува камчето

Како што велиме, исто така се додава поддршка за потсетници за iOS, да, најинтересно е можноста за додадете потсетници со нашиот глас и дека овие се синхронизирани со временската линија со Pebble и со апликацијата iOS Потсетници. За да го ажурирате, сè што треба да направите е да ја имате најновата верзија на апликацијата Pebble и потоа да отидете во менито за апликации за да ја видите во рамките на „Поддршка“ можноста за ажурирање на нашиот Pebble.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Фернандо dijo

    Јас не препорачувам да купувате камче, јас ја поддржував кампањата на Кикстартер во тоа време и уживав во часовникот од еден до друг ден, и без очигледна причина, тој престана да работи, покажувајќи порака за грешка. Единствениот одговор на Пебл на проблемот беше да ми понуди 25% попуст за да купам друг… Не грижа за поправка