Sidesafari се ажурира со додавање на наставката на Safari View Controller

сидфари

Сидесафари Тоа е многу интересна апликација. На iPad ви овозможува да имате два случаи на Safari што работи во поделен екран истовремено, нешто што не е можно дури и на iPad Pro со iOS 9. Неговата функција е во основа да го отвори Контролер за преглед Safari од која било апликација, дури и ако нема стандарден достапен прелистувач. На овој начин, ние заобиколуваме едно од ограничувањата на Apple без потреба од jailbreak-от на нашиот уред.

Добрата работа кај Sidesafari, особено во случај на iPad (iOS 9 или повисок) е што View Controller е природен пример на Safari, така што има пристап до нашите лозинки, Reader, блокатори на содржини или додатоци Safari. Сидесафари на тој начин го делат дизајнот и безбедноста Мајчин прелистувач на „Епл“, истовремено дозволувајќи други работи како држење на лентата за адреси да ја копираат URL-то (нешто што ми недостасува во прелистувачот на „Твитебот“, на пример).

Вчера, Канту го ажурираше Сидесафари со Поддршка за iPhone и други помали подобрувања на iPad. Во случај на iPhone, апликацијата нуди проширување што ќе ни овозможи да отвориме секаков вид на врска во контролорот за преглед на Safari од која било апликација, што може да ви се најде во апликациите како што е официјалната апликација на Twitter. Што се однесува до iPad, додадени се две нови функции: лентата за адреси сега исто така работи како пребарување на Google, така што можеме да напишеме што сакаме да пребаруваме во него и исто така можеме да конфигурираме почетна страница за да ја отвориме со икона од главната поглед.

Двете новини на iPad се корисни и ќе ни помогнат да заштедиме малку време притоа обезбедувајќи ни удобност, па затоа може да биде а мора да има за корисниците кои користат iPad за да извршат одредени работи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.