Ажурирање на фирмверот за AirPods 3E751

AirPods Pro

Вчера компанијата Купертино објави ажурирање на фирмверот за корисниците на AirPods. Во овој случај станува збор за верзија 3E751 и во него се чини дека се додадени некои промени и подобрувања во нивната стабилност, безбедност и перформанси.

Како и обично во овие надградби, компанијата Купертино не наведува детално од што се состои ова ажурирање, но се претпоставува дека е поврзано со претходно споменатите подобрувања. Се сеќавам дека Оваа нова верзија на софтвер за AirPods се инсталира автоматски.

Корисниците не мораат да сторат ништо за да ја инсталираат оваа нова верзија на фирмвер на нашите AirPods, ние едноставно мора да ги имаме поврзани на нашиот iPhone и тие автоматски ќе се ажурираат. Во случајот што го сакате присилно инсталирајте го овој нов софтвер можете да ги извршите следниве чекори:

 • Ние ги оставаме AirPods внатре во кутијата за полнење
 • Ние го поврзуваме кабелот за полнење Молња и тоа е тоа

Со оваа постапка ќе можеме да го присилиме ажурирањето на фирмверот на некој начин во случај да не е инсталирано. Ако она што го сакате е да ја знаете верзијата што ја инсталирале вашите Airpods, едноставно мора да ги следиме следниве чекори:

 1. Осигурете се дека имате AirPods поврзани со iPhone или iPad
 2. Отворете ја апликацијата Поставки
 3. Изберете ја опцијата, Општо
 4. Внесете го делот, Информации
 5. Кликнете на текстот, AirPods или името што го имате

Со овие чекори можете проверете ја верзијата што ја инсталирале вашите AirPods На лесен и брз начин.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Фернандо dijo

  Едно од подобрувањата што успеав да го потврдам е дека на мојот iPhone 12 pro max звукот кликаше, и сега звучи многу добро, се чини дека корегиравме некомпатибилност со iPhone 12

 2.   Алба dijo

  Здраво, тој не е инсталиран автоматски ниту сум бил во можност да го „присилам“ така што ќе ги приклучам како што велите. Дали има друг начин да се ажурира верзијата? Дали е тоа за AirPods Pro? Ви благодарам!

 3.   Guillaume dijo

  Висока веројатност дека апартман за избор на апартмани 3E751 d 'avril 2021 во врска со AirPods престојува во значајното намалување на синот "КЛИК", главно, како клавир, де ла сасија на текст до волумен . Предлагате да ги пренесете целите на главната светлина и да ги задоволите вашите AirPods во режимот MUET, благодарение на приемот на волумен (-), и клаврот на гласот ќе биде гласен молк. Merci APPLE c'était непоткреплив и cette mise à jour est la welcome 😉