Камерата Aqara G2H ќе биде компатибилна со HomeKit Secure Video

Аквара

Оваа нова камера од кинеската фирма Акара ќе биде достапна во текот на целиот период оваа година 2020 година како што е наведено од извори блиски до компанијата и исто така ќе има можност за директно поврзување со HomeKit Secure Video. Оваа камера ќе биде тежок ривал што ќе ја содржи наспроти остатокот од многуте камери што ги имаме на пазарот благодарение на нејзината вредност за парите, а тоа е дека нормално цените на оваа фирма се навистина ниски и ако на ова ги додадеме нејзините сигурност и употреба, имаме совршен комбо.

Новиот Aqara G2H нема официјален датум на објавување, но долго време се шпекулираше за негово можно лансирање. Уште повеќе, камерата, заедно со новиот Aqara M2 Hub, првично беше објавена во Јули минатата година и тоа беше кога беше речено дека ќе додаде поддршка за оваа одлика на Apple, HomeKit. Проблемот, како и со останатите уреди и други, беше производството на овие камери кои логично со пандемијата Ковид-19 не беа во можност да ги извршат или имаа проблеми за тоа, па да се надеваме дека производството на овие нови камери на Акара можат да започнат што е можно поскоро и да бидат лансирани на пазарот подоцна оваа година.

Сето ова е многу добро и иако цените сè уште не се познати, компанијата е позната по тоа што ги има своите производи со навистина ниска цена така што во принцип оваа нова камера не треба да се разликува од останатите производи што ги имаат во нивниот каталог на производи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.